Злочин проти довкілля: Окупанти заплатять за знищення греблі Оскільського водосховища

08.07.2022 09:55   -
Війна Харківщина: Окупанти заплатять за знищення греблі Оскільського водосховища

13 березня 2022 року російські війська зруйнували греблю Оскільського водосховища. В результаті було зруйновано екосистему водосховища, знищено цінні види риб та інших живих водних ресурсів. Про це повідомляють “Харьковские известия”.

Водосховище використовувалось для господарсько-питного та технічного водопостачання Донбасу, зрошення і сільськогосподарського водопостачання, обводнення річок, гідроенергетики, а також рибного господарства.

Внаслідок влучення ворожого снаряда у гідротехнічну споруду водосховища, 76 % води, від повного обсягу наповнення водосховища, було скинуто. Сталося практично повне обміління водойми.

Збитки внаслідок знищення греблі Оскільського водосховища окупантами становлять понад 2,1 млрд гривень.

Розмір відшкодування збитків розрахували фахівці Державної екологічної інспекції у Донецькій області. Матеріали справи вже передано до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження та відшкодування збитків.

Довідка: Оскільське водосховище – велике руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні з об’ємом 474,3 млн куб. метрів води, площа становить 122,6 кв. кілометрів, а довжина – 84,6 км, середня ширина 1,6 км, максимальна ширина 4,0 км.