"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Рішення про внесення змін та доповнень до рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 № 504 / 11 «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова»

У К Р А Ї Н А
ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____ сесія 6-го скликання
від ____________ № ____ / 13
м. Харків

Рішення

про внесення змін та доповнень до рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 № 504 / 11 «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова»

З метою впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій, підвищення ефективності використання об’єктів права комунальної власності, забезпечення більш сприятливих умов для проживання, організації благоустрою території м. Харкова та розміщених на ній об’єктів, підвищення відповідальності фізичних та юридичних осіб за порушення вимог щодо благоустрою території міста, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про автомобільні дороги», ВБН-В.2.2‑45‑1-2004 «Проектування телекомунікацій. Лінійно- кабельні споруди.» та пункту 44 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Харківська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести наступні зміни до рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16.11.2011 № 504 / 11 «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова» (із змінами та доповненнями):
1.1. виклавши § 5.3 розділу 5 у наступній редакції:
«§ 5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, території житлової та громадської забудови.
5.3.1. Благоустрій території та об’єктів благоустрою житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також установлених будівельних норм, державних стандартів, норм і правил.
5.3.2. Обов’язковими елементами зовнішнього благоустрою прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку є засоби та обладнання зовнішнього освітлення, лавки та урни, які розмішують перед входом до будинку, внутрішньоквартальні проїзди з місцями паркування автотранспорту мешканців будинку, тротуари, газони, квітники, зелені зони, дитячі майданчики, місця вигулу домашніх тварин, вхідні групи та інше обладнання на прибудинкових територіях та фасадах житлових та громадських забудов.
5.3.3. Утримання в належному стані прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за рахунок коштів власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, отриманих як плата за надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.
5.3.4. Утримання та ремонт елементів зовнішнього благоустрою житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться із залученням коштів власників нежитлових приміщень житлового будинку, шляхом укладення відповідного договору з балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір.
5.3.5. Підприємства, установи, організації всіх форм власності, приватні підприємці, громадяни, які є власниками тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення тимчасових споруд та малих архітектурних форм, зобов’язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території, а також елементів і об’єктів благоустрою, розташованих та територіях, закріплених за житловими чи громадськими забудовами, шляхом укладення договору на утримання прибудинкової території та об’єктів благоустрою з суб’єктом господарювання, до обов’язків якого входить утримання та благоустрій об’єктів благоустрою, а також елементів та об’єктів благоустрою житлових будинків.
5.3.6. Підприємства, установи, організації за рахунок власних коштів фінансують заходи, спрямовані на благоустрій, виконання робіт з ремонту і реконструкції доріг внутрішньогосподарського користування, озеленення, утримання в належному стані території, яка їм належить на праві власності усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) пошкоджень інженерних мереж, елементів благоустрою, а також наслідків аварій, що сталися з їх вини, самостійно або шляхом укладення договору на утримання об’єктів благоустрою з суб’єктом господарювання, до обов’язків якого входить утримання та благоустрій об’єктів та елементів благоустрою.
5.3.7. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
5.3.8. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно чи відумерла спадщина, проводиться адміністраціями районів Харківської міської ради.
5.3.9. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам, суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії у балки, особливо на території, прилеглій до приватної забудови.
5.3.10. Забороняється паркування автотранспортних засобів на внутрішньоквартальних проїздах у безпосередній близькості до будівель, якщо це заважає безперешкодному проїзду спеціальних машин «швидкої допомоги», пожежних, прибиральної та аварійної техніки, вивантаженню контейнерів для збору відходів.
5.3.11. Забороняється розміщення, залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової та громадської забудови без відповідного дозволу більше 1 доби.
5.3.12. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з майданчиками для тимчасового накопичення відходів. Доцільно їх збирати до купи, не допускаючи рознесення вулицями, прибирати у спеціально відведені місця для компостування або вивозити на звалище.
5.3.13. Об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством».
1.2. У розділі 6 § 6.14 «Порядок утримання та розміщення лінійно-кабельних споруд та телекомунікаційного обладнання» п. 6.14.10 п. п. 1) викласти у наступній редакції:
«6.14.10. Забороняється:
1) перетинати вулиці і дороги міста (проїзна частина вулиць і доріг, трамвайне полотно, дорожнє покриття, штучні споруди, споруди водовідводу, технічні засоби організації дорожнього руху, зупинки міського транспорту, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, зелені насадження, наземні та підземні мережі), лінії електропередач, трамвайні, тролейбусні лінії, дитячі установи та майданчики та місця скупчення людей при прокладці кабелів зв’язку повітряним шляхом від одного будинку до іншого».
2. Це рішення набирає чинності з дня опублікування.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Харківської міської ради з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста, з промисловості, економічного розвитку та власності та секретаря Харківської міської ради.
Міський голова Г. А. Кернес