"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Заява про екологічні наслідки діяльності

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради — Замовник Проекту «Будівництво колектору зливової каналізації від вул. Нікітіна вздовж вул. Рижівській» (далі — «Проект»), розробленого у 2018 р. ТОВ «Дельтабудгруп» — повідомляє, що планована діяльність спрямована на організацію ефективного та безпечного відведення поверхневих вод (головним чином — атмосферних опадів) зі значної частини щільно забудованої території міського цент­ру, що знаходиться у постійно високо­підтопленому стані за звичайних умов та, навіть, може частково затоплюватися у періоди максимальної водності (сніготанення й інтенсивних дощів).

Забезпечення оптимального режиму відведення поверхневого стоку з територій житлової забудови суттєво зменшує живлення вод алювіального горизонту, усуваючи тим самим одну з найголовних причин підтоплення й сприяючи створенню прийнятних умов для життєдіяльності населення.

Проектом прийнята закрита система відведення поверхневого стоку — по підземному самотічному колектору
із сучасних склополімерних муфтових труб ØØ­800,1000 мм, траса якого прокладена по траєкторії існуючого колектора недостатнього діаметру (знаходиться у аварійному стані та підлягає демонтажу).

Для очищення розглядуваних стічних вод від їх характерних забруднювачів (мілкого та середьофракційного сміття, взважених речовин та нафтопродуктів) перед їх скидом у приймаючий поверхневий водний об’єкт (р. Харків) Проектом на запроектованій мережі передбачені локальні очисні споруди закритого типу. Зокрема, для відокремлення нафтопродуктів у складі очисних споруд проектованої мережі прийнято сепаратор Linberg Lpeter С MB NS150 продуктивністю 150 л/с, який забезпечує очищення стічних вод від нафтопродуктів до вмісту 0,3 мг/л.

Запровадження очищення поверхневого стоку з території міста є важливим захисним заходом щодо попередження забруднення р. Харків, адже у сучасних умовах саме він є головним забруднювачем міських поверхневих водних об’єктів.

Виконана у складі ОВНС Проекту оцінка впливів на повітряне середовище показала, що під час проведення будівельних робіт максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин у найближчій житловій зоні не перевищуватимуть ГДК за усіма інгредієнтами, а результати проведених акустичних розрахунків довели відсутність там наднормативного шумового тиску. На період експлуатації проектованої мережі у штатному режимі вплив на атмосферне повітря відсутній.

Поводження з відходами, що утворюватимуться при будівництві та експлуатації проектованого об’єкта, запроектовано у суворій відповідності вимогам чинного природоохоронного законодавства. Переважна більшість їх (за винятком вловленого сміття) є такою, що підлягає утилізації (тобто використанню як вторинні ресурси): — надлишки вилучених грунтів — для вертикального планування поверхні на інших будівельних об’єктах; — зневоджений осад локальних очисних споруд — для пошарової ізоляції відходів на полігонах ТПВ; — вловлені нафтопродукти — регенерації на спецпідприємствах.

В результаті проведеної ОВНС екологічні наслідки реалізації та ризики планованої діяльності оцінені як прийнятні.

Керуючись нормами чинного містобудівного, природоохоронного та санітарного законодавства Замовник Проекту:

1. Зобов’язується забезпечити встановлений Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок узгодження вказаної проектно­кошторисної документації.

2. Гарантує суворий контроль реалізації повного обсягу рішень цього проекту відповідно до проектних регламентів виконання робіт, а також виконання всіх ресурсозберігаючих, захисних, відновлюваних, компенсаційних та охоронних заходів, що ним передбачені.

3. При виникненні в процесі реалізації цього проекту непередбачуваних негативних впливів на навколишнє середовище, умови життєдіяльності населення, функціонування будівель, споруд та комунікацій, зобов’язується організувати та контролювати негайну та повну ліквідацію їх наслідків.

Врахування громадських інтересів та думок спільноти відносно планованої діяльності шляхом прийому запитів, претензій та пропозицій щодо неї від окремих громадян та представників громадськості із своєчасним (згідно з чинним законодавствов) наданням їм докладної різносторонньої інформації, організовано безпосередньо за адресою та за телефоном Замовника (пл. Конституції, 7, м. Харків, 61003; конт. тел.: +38 (057) 725‑28‑84; e‑mail:
uks­tehotdel@ukr.net).