1. Вид та назва регуляторного акта: Рішення 12 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 23.12.2011 № 581 / 11 «Про внесення змін та доповнень до рішення 10 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.12.2006 р. № 215 / 06 «Про затвердження норм утворення твердих побутових відходів у м. Харкові»».
2. Виконавець заходів з відстеження — Департамент житлового господарства Харківської міської ради.
3. Цілі прийняття акта:
Основною метою прийняття рішення є встановлення науково та економічно обґрунтованих норм, що застосовуються у практичній діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств перевізників, споживачів відповідних послуг.
Встановлення економічно обґрунтованих норм допоможе також опосередковано досягти наступних цілей:
— підвищити якість організації діяльності щодо поводження з ТПВ та, як наслідок, покращити санітарно‑епідеміологічну ситуацію у місті;
— досягти балансу між коштами, які передбачені на санітарну очистку міста, та реальними потребами галузі;
— покращити економічний стан підприємств перевізників.
4. Строк виконання заходів з відстеження: Заходи з відстеження результативності зазначеного регуляторного акта проводились у термін з 01.01.2013 по 01.10.2013.
5. Тип відстеження: повторне.
6. Метод одержання результатів відстеження: статистичний.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність — кількісні показники, визначені в аналізі регуляторного впливу, надані Департаментом житлового господарства, КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» (способи одержання даних — збір, обробка та аналіз статистичних даних).
8. Кількісні та якісні значення показників результативності:
Із прийняттям даного рішення було приведено у відповідність норми утворення побутових відходів до науково обґрунтованого рівня. Розроблення науково обгрунтованих норм утворення побутових відходів виконувалось інститутом «УкрНДІкомунпроект», через дослідження обсягів утворення і морфологічного складу побутових відходів у місті Харкові.
Для проведення відстеження результативності акта використано порівняльний аналіз статистичних даних за 9 місяців 2013 з аналогічним періодом 2012 року.
Так, за цей період загальний обсяг вивезення побутових відходів склав 1886,8 тис. м3, тобто, у порівнянні з 9‑ма місяцями 2012 року, зріс на 6,4 % та загальний обсяг вивезення великогабаритних відходів — 292,5 тис. м3, тобто зріс на 62,9 тис. м3 (27 %).
При здійсненні повторного відстеження результативності дії акта враховуються наступні кількісні та якісні показники результативності регуляторного акта (рішення):
Показники
|
показник напередодні прийняття регуляторного акта (січень­
вересень 2011 р.)
|
показник після
прийняття регуляторного акта (січень­вересень 2012 р.)
|
показник регуляторного акта (січень­
вересень 2013 р.)
|
Середньомісячна кількість скарг громадян, що пов’язані з санітарною очисткою міста та санітарно‑епідеміологічною ситуацією
|
340
|
23
|
15
|
Середньомісячний обсяг твердих побутових відходів, утворених у житловому секторі, які розміщуються на Дергачівському полігоні, м. куб.
|
107 580
|
151 633
|
185 480
|
Аналіз кількісних та якісних показників даного регуляторного акта виявив тенденцію до зменшення кількості скарг та збільшення обсягів вивозу твердих побутових та негабаритних відходів.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Аналіз повторного відстеження результативності дії рішення свідчить, що даний регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку, він не потребу змін чи доповнень.
Директор Департаменту житлового господарства Р. Б. Нехорошков