Рада дозволила арештувати нардепа Дубневича. Сам Дубневич назвав справу проти нього політичною розправою
Як повідомляє УНІАН, за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дубневича проголосували 332 народних депутатів із 392, зареєстрованих у сесійній залі. За надання згоди на його затримання – 241 із 389, а за арешт депутата – 229 із 389, зареєстрованих.
Представляючи подання, генеральний прокурор Руслан Рябошапка наголосив, що є достатньо доказів, щоб обґрунтувати провину Дубневича у вчиненні злочину.
Нагадаємо, 17 жовтня Рябошапка направив до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата дев’ятого скликання Дубневича. Пізніше генпрокурор уточнив, що просить парламент також дати згоду на затримання і взяття під варту Дубневича. У ГПУ зазначили, що зібрано достатньо доказів для повідомлення йому про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 мільйони 277 тисяч гривень.
За даними ГПУ, перебуваючи на посаді голови Комітету ВР з питань транспорту, Дубневич був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні держзакупівель, а також мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення. Докази свідчать про те, що Дубневич зі спільниками вивчив попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняв рішення заволодіти коштами філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця». Зокрема, слідство вважає, що кошти були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу філії, при цьому народним депутатом неодноразово було використано своє службове становище в інтересах пов’язаних з ним осіб. Надалі грошові кошти були використані спільниками на власний розсуд.
30 жовтня парламентський Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР направив на розгляд парламенту матеріали щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Дубневича.
Натомість Дубневич продовжує відкидати всі звинувачення проти себе. “Очікування суспільства на боротьбу з корупцією використали і перетворили на боротьбу з політичними опонентами”, — прокоментував Дубневич справу у своєму Facebook.