Ексректора харківського вишу підозрюють у розкраданні бюджетних коштів

24.06.2024 15:26   -
Ексректора харківського вишу підозрюють у розкраданні коштів

СБУ викрила мільйонні розкрадання фондів заробітної плати, до яких причетний колишній ректор одного з провідних університетів Харкова. Про це повідомляє Інфосіті.

За даними слідства, ексректор університету організував схему розтрати бюджетних коштів освітньої установи. Для цього він залучив двох посадових осіб місцевої будівельної фірми, з якою у навчального закладу були договірні відносини.

Йдеться про екс-ректора ХАІ Миколу Нечипорука.

Схема полягала у зарахуванні на вакантні посади вишу так званих «мертвих душ», які не виконували свої службові обов’язки, але їм щомісяця нараховувалась заробітна плата та премії.

За такою схемою на посади робітників з обслуговування приміщень навчального закладу було зараховано 9 осіб, серед яких були родичі і знайомі організаторів оборудки.

У подальшому директор та виконроб будівельної фірми знімали кошти із зарплатних банківських карток фіктивних робітників вишу та привласнювали їх.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Встановлено, що ця протиправна схема функціонувала з 2017 до 2023 року, коли один з її організаторів перебував на посаді спочатку в.о. ректора, а згодом ректора Харківського вишу.

За результатами ініційованої СБУ судово-економічної експертизи загальна сума завданої державі матеріальної шкоди становить близько 14,3 млн грн.

На підставі зібраних співробітниками СБУ доказів трьом організаторам оборудки – колишньому ректору, а також керівнику та виконробу приватної фірми, повідомлено про підозру за ч. 4 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна, вчинена в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану).

За такий злочин фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тривають слідчо-оперативні заходи для притягнення до відповідальності інших службових осіб університету, які забезпечували функціонування цієї злочинної схеми.

ОСТАННІ НОВИНИ