Харків’янин незаконно зайняв земельну ділянку та вирішив відкрити там “бізнес”

01.11.2023 16:30   -
Харків'янин незаконно зайняв земельну ділянку та вирішив відкрити там "бізнес"

Керівник Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова подав до суду позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до 31-річного чоловіка щодо звільнення ним самовільно зайнятої земельної ділянки. Про це повідомляє Інфосіті.

Прокурори встановили, що чоловік самовільно зайняв земельну ділянку в водоохоронній зоні та прибережній захисній смузі річки Уди, яка розташована в межах Жовтневого гідропарку на території рятувальної станції «Жовтневий гідропарк». Згодом чоловік побудував там альтанки, які здавав в оренду та отримав за це гроші.

Вироком Жовтневого районного суду м. Харкова, що набрав законної сили, ділка визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 197-1 КК України.

Згідно з вимогами ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, що набрав законної сили, є обов’язковим для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

На цей час чоловік самовільно зайняту земельну ділянку не звільнив та продовжує використовувати в комерційних цілях на власний розсуд, що завдає шкоди інтересам держави. Зокрема, самовільне зайняття відповідачем земельної ділянки позбавляє ХМР права використовувати її за цільовим призначенням, а також позбавляє окремих осіб права безоплатно та безперешкодно відвідувати територію водойми.

Жовтневим районним судом м. Харкова відкрито провадження у справі. Судовий розгляд триває.

ОСТАННІ НОВИНИ