Комерсант із Харкова розробив схему з вивезення за кордон авіаційних приладів з «Мотор Січ»

08.11.2023 15:50   -
Комерсант із Харкова розробив схему з вивезення за кордон авіаційних приладів з «Мотор Січ»

Повідомлено про підозру трьом чоловікам за фактом готування до порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю. Про це повідомляє Інфосіті.

У результаті комплексних заходів, вжитих правоохоронцями у Харківській, Запорізькій, Одеській та Київській областях, викрито трьох фігурантів, які розробили схему незаконного переправлення з України товарів військового призначення. Організатором «схеми» виявися комерсант з Харкова.

Усі ділки причетні до викрадення з підприємств оборонно-промислового комплексу України комплектуючих до авіаційної техніки та їх подальшої злочинної реалізації іноземним замовникам.

Правоохоронці встигли запобігти незаконному продажу азійським замовникам авіаційного приладу вартістю близько 2 млн грн, який був викрадений з вітчизняного промислового авіагіганта «Мотор Січ». Цей прилад є невід’ємною частиною новітнього українського авіаційного двигуна, яким комплектуються китайські надзвукові навчально-бойові літаки.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Також не допущено вивезення з території України автоматичного радіолокаційного блоку до винищувачів МіГ-29, який зокрема призначений для розпізнавання літаків в режимі «свій-чужий» з боку систем ППО.

Крім цього, на території Одеської області правоохоронці блокували спробу незаконного вивезення з України до однієї з країн Східної Азії через територію так званої «Придністровсьої Молдавської Респубілки» українських комплектуючих до військових гелікоптерів.

Триває повне та всебічне розслідування щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вказаної «схеми».

ОСТАННІ НОВИНИ