На Харківщині зафіксували ще чотири випадки сказу тварин

09.10.2023 16:30   -
На Харківщині зафіксували ще чотири випадки сказу тварин

Через випадок сказу у чотирьох населених пунктах Чугуївського району введено карантинні обмеження. Про це повідомляє Інфосіті.

Так, 1 жовтня 2023 року у с. Таранівка на подвір’я громадянина забрів безпритульний кіт, який вів себе агресивно. При спробі вигнати його з території домоволодіння кіт покусав власника. Наступного ранку тварину виявили без ознак життя. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Харківської державної лабораторії Державної служби України підтверджено сказ кота.

Також 1 жовтня, як розповіла власниця, її кішка з покусами прийшла додому. Господарка почала надавати першу допомогу та обробляти рани. Кішку помістила в ящик. На другий день тварина відмовилася від їжі та води. Під час наступної обробки ран кішка нанесла покуси кистей рук власниці, о 16 годині 2 жовтня тварина загинула. Харківська лабораторія Держпродспоживслужби підтвердила діагноз сказ.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ще один випадок стався 9 вересня 2023 року у с. Гракове. На подвір’я зайшла лисиця та покусала собаку. Господарка 22.09.2023 року вирішила ізолювати тварину, а також самостійно придбала вакцину проти сказу «Нобівак – R» у приватній ветеринарній аптеці та провела щеплення 4 домашніх котів, які проживають у будинку та на подвір’я не виходять. 2 жовтня собака померла. У тварини було підтверджено діагноз сказ.

У вересні 2023 року у смт. Малинівка на своєму подвір’ї в сараї власниця побачила чужу кішку та вирішила її вигнати з приміщення. Кішка злякалася, накинулася на господарку домоволодіння та нанесла їй покуси кистей рук. Після отриманих травм жінка відразу звернулася за допомогою до лікаря травматолога-рабіолога для огляду ран та призначення курсу антирабічних щеплень. Тварину було вбито. Відповідно до звіту про результати дослідження у кішки підтверджено діагноз сказ.

Рішенням позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії у даних населених пунктах введено карантинні обмеження з 05.10.2023.

Загалом від початку року на території Чугуївського району зафіксовано 9 випадків сказу тварин.

ОСТАННІ НОВИНИ