На Харківщині жінка підірвалася на міні-пелюстці

Сьогодні, 18 квітня, у місті Балаклія стався черговий нещасний випадок в результаті підриву на вибухонебезпечному предметі. Про це повідомляють Харьковские известия.
На вулиці Соборній у місті Балаклія 49-річна жінка наступила на протипіхотну міну «Пелюстка», яку не помітила у траві. Постраждалу госпіталізували до місцевої лікарні, з діагнозом – рвана рана лівої стопи.
Довідка. Міна ПФМ-1 “Пелюстка” – надзвичайно небезпечна протипіхотна міна натискної дії. Вона розрахована на ураження нижньої частини ноги. Може бути зеленого або оливкового кольору, що дуже ускладнює її виявлення. Для приведення в дію достатньо докласти невелике зусилля – від кількох кілограм.
Може мати механізм самоліквідації, тобто через певний час (від 1 до 40 годин) міна вибухне самостійно.
Це вибухонебезпечний предмет, який не вилучається, а знищується саперами на місці виявлення.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Мешканців Харківської області закликають бути максимально обережними. У разі виявлення підозрілого предмета в жодному разі не чіпайте його та одразу повідомляйте про знахідку в ДСНС або Нацполіцію за телефонами “101”, “102” або “112”.
ОСТАННІ НОВИНИ
- День Конституції: 30 років головного документа країни
- Представник УВКБ ООН обговорив із міською владою нові проєкти відновлення
- Двори, які хочеться побачити. Як змінюється Салтівський район
- Весільний бум у Харкові: молодята обрали дзеркальну дату (фото)
- На Харківщині п’яний водій в’їхав у житловий будинок (фото)

Випуск № 71 (1142) від 25.06.2026





