Народний депутат намагався отримати гроші на відновлення в обмін на біткойни

21.11.2023 12:35   -
Хабар у біткойнах за гроші на відновлення: затримали нардепа

НАБУ і САП викрили чинного народного депутата на спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури біткойнами. Про це повідомляє Інфосіті.

“Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США.

В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури”, – ідеться в повідомленні НАБУ.

В САП зазначили, що ідеться про кошти кошти на ремонт будівель університету, в якому народний обранець продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого припинено до складання повноважень народного депутата України). Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування.

Депутат, за інформацією правоохоронних органів, встиг перевести топпосадовцю перший транш у розмірі 0,39 біткойна, що еквівалентно 10 тис доларів США.

На сьогодні народному депутату вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України. Слідство триває.

За словами співрозмовника LIGA.net в правоохоронних органах, підозрюваний – Андрій Одарченко. Одарченко був обраний народним депутатом дев’ятого скликання по 170 округу (Харків) від партії Слуга народу. Також Одарченко є головою Вченої ради Державного біотехнологічного університету.

Нагадаємо, Державний біотехнологічний університет оголосив торги на ремонт постраждалої від обстрілу пам’ятки архітектури на проспекті Героїв Харкова.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ