Прокуратура повернула Харкову земельні ділянки вартістю понад 60 млн грн

10.07.2024 13:06   -
Прокуратура повернула Харкову земельні ділянки

Прокуратура вжила заходів щодо повернення земельних ділянок, які незаконно вибули з власності Харківської міської територіальної громади. Про це повідомляє Інфосіті.

Встановлено, що Харківською міською радою було надано у власність житлово-будівельному кооперативу земельні ділянки для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови. Земельна ділянка знаходиться на Харківському шосе неподалік табору «Лісова казка».

При цьому вказаний ЖБК був обслуговуючим кооперативом, його фактична мета та порядок створення, організація та діяльність не відповідали вимогам законодавства до житлово-будівельного кооперативу.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Крім того, будь-якої забудови на земельних ділянках ЖБК не здійснив, натомість відчужив їх харківʼянину, який у подальшому розділив їх.

Окружною прокуратурою до Дзержинського районного суду м. Харкова подано позовну заяву про витребування 66 земельних ділянок загальною площею 11 га та вартістю понад 60 млн грн, які на теперішній час не забудовані та нікому не відчужені. Суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову.

Вказане рішення було оскаржено прокурором в апеляційному порядку.

4 липня позовні вимоги окружної прокуратури було задоволено, ухвалено витребувати вказані земельні ділянки на користь Харківської міської територіальної громади в особі Харківської міської ради.

ОСТАННІ НОВИНИ