СБУ провела обшуки у політика Мураєва та його поплічників (фото)

30.11.2022 16:56   -
Новини Харкова: СБУ провела обшуки у політика Мураєва

Співробітники СБУ провели серію обшуків у уродженця Харківщини, керівника забороненої проросійської партії «НАШІ» Євгена Мураєва та його найближчого оточення. Про це повідомляють Харьковские известия.

У результаті слідчо-оперативних дій вилучено готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали.

Заходи відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників.
Усе це – в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
Наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «НАШ» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції.

Наразі усі вилучені матеріали передано на експертизи.

Нагадаємо, діяльність партії «НАШІ» Євгена Мураєва в березні призупинило РНБО. 14 червня 2022 діяльність партії заборонив суд.

Напередодні повномасштабного вторгнення рф в Україну, у лютому 2022 року, у західних медіа з’явилась інформація, що в Кремлі нібито розглядають кандидатуру Мураєва в якості маріонеткового керівника України, в разі успішного вторгнення та повалення державного ладу в Україні. Тоді Мураєв дану інформацію цілком заперечив.