У гуртожитку харківського університету незаконно працювали піцерія та їдальня

23.06.2026 10:40   -
У гуртожитку харківського університету незаконно працювали піцерія та їдальня

У Харкові проректор з адміністративно-господарської роботи одного з університетів дозволив підприємцям незаконно використовувати майно вишу, передає Інфосіті.

За даними обласної прокуратури, регіональне відділення Фонду держмайна передало в оренду бізнесу кімнати у будівлі університетського гуртожитку. У подальшому договір було припинено через накопичені борги з орендної плати.

Проректор, знаючи про відсутність правових підстав для подальшого користування приміщеннями, за усною домовленістю дозволив бізнесменам продовжувати діяльність. Більше того, підприємцям незаконно надали у користування ще 13 додаткових кімнат гуртожитку.

У результаті у вказаних приміщеннях без належного оформлення документів та сплати орендних платежів розгорнули роботу їдальня та заклад із продажу бургерів і піци формату «take away».

Через ухилення підприємців від сплати оренди державі завдано збитків на суму близько 1,3 млн гривень.

Наразі вже експроректору повідомлено про підозру за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України).

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ