У Харкові прокурори відстоюють землі історичного значення

10.11.2023 16:10   -

Слобідською окружною прокуратурою м. Харкова направлено до суду сім позовних заяв в інтересах держави до фізичних осіб про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання недійсними договорів купівлі-продажу та повернення земельних ділянок державі. Про це повідомляє Інфосіті.

Встановлено, що на підставі рішень Харківської міської ради фізичним особам продано сім ділянок, розташованих в Основ’янському районі м. Харкова по вул. Руставелі, вул. Молочній, по пров. Соляниківському та по просп. Гагаріна, для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель. 

Загальна площа земель складає близько 0,5 га, а їхня вартість — майже 5 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що зазначені землі розташовані в межах пам’ятки археології місцевого значення Поселення Харків, занесеної до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», земельні ділянки, на яких розташовані пам’ятки археології, можуть перебувати лише у власності держави. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Розпорядником земель вказаної категорії в межах міста є Харківська обласна державна (військова) адміністрація, а контроль за використанням пам’яток археології здійснює Департамент культури і туризму облдержадміністрації. 

Вказані порушення стали підставою для направлення окружною прокуратурою відповідних позовів до суду.

Наразі Червонозаводським районним судом м. Харкова відкрито провадження у справах.

ОСТАННІ НОВИНИ