У Харкові заочно судитимуть двох “волонтерів”, які допомагали окупантам

24.05.2024 17:15   -
У Харкові заочно судитимуть двох "волонтерів", які допомагали окупантам

Обвинуваченими є двоє громадян України — рідні брати, які раніше вже притягались до кримінальної відповідальності, у тому числі за злочини проти національної безпеки, а через ідейні переконання з 2015 року мешкають у москві. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків за фактами пособництва державі-агресору, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, у тому числі з використанням засобів масової інформації, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 436-2, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, під час повномасштабного вторгнення рф в Україну обвинувачені створили і очолили волонтерський рух, який спеціалізувався на допомозі військовослужбовцям держави-агресорки. Навесні 2022 року 38-річні чоловіки приїхали на територію Куп’янського району, на той час окупованого збройними силами рф, де знімали пропагандистські відео, які в подальшому публікували у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, брати записали ролик, в якому розповіли, що передали військовослужбовцям рф рації, тактичні ноші тощо. Крім того, у знятих відео обвинувачені запевняли, що «людям на освобождённых территориях важно знать, что россия и ее народ с ними», та розповідали, що «обсудили налаживание жизни мирных жителей на денацифицированных и демилитализированных территориях Харьковской области».

Крім того, обвинувачені дали інтерв’ю російському пропагандистському медіа. Перекручуючи і викривляючи факти, чоловіки виправдовували збройну агресію рф проти України, що підтверджено відповідним висновком семантико-лінгвістичної експертизи. 

Наразі обвинувачені переховуються від слідства на непідконтрольних територіях. Їх судитимуть заочно в Червонозаводському районному суді м. Харкова.

Обвинуваченим загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.