У Харкові жінка з чоловіком незаконно збудували паркан, який перекрив доступ до пляжу

08.11.2023 17:10   -
У Харкові жінка з чоловіком незаконно збудували паркан, який перекрив доступ до пляжу

Спільна дія чоловіка та жінки, які самовільно зайняли прибережну земельну ділянку площею 770 кв. м. , призвела до порушення законодавства та унеможливила вільний доступ інших осіб до річкового берега. Про це повідомляє Інфосіті.

Київською окружною прокуратурою м. Харкова направлено до суду позов в інтересах держави в особі Харківської міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Харківській області до двох фізичних осіб про знесення самочинно збудованого паркану та стягнення шкоди, завданої самовільним зайняттям земельної ділянки.

Встановлено, що по вул. Лазківка-Лужок у Харкові знаходиться двоповерхова будівля з надвірними прибудовами. Зазначене домоволодіння та земельна ділянка, на якому воно розташоване, на праві приватної власності належить харків’янці, що проживає спільно зі співмешканцем.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У 2019 році жінка та чоловік вирішили «збільшити» територію та побудували з обох боків паркан у межах прибереженої захисної смуги річки Харків, самовільно зайнявши прилеглу земельну ділянку. Площа незаконно захоплених земель склала 770 кв. м.

Дії чоловіка і жінки унеможливлюють вільний доступ інших осіб до берега річки, що суперечить вимогам законодавства. Так, відповідно до вимог Водного кодексу України, громадянам гарантується загальне водокористування, у тому числі безперешкодний та безоплатний доступ до берегів водойм.

Крім того, прибережна захисна смуга відноситься до земель водного фонду й не може перебувати у приватній власності. Самовільним зайняттям земельної ділянки завдана шкода її законному власнику – Харківській міській територіальній громаді.

ОСТАННІ НОВИНИ