Від ветеринара до помічника начальника окупаційної адміністрації: доведено вину колаборанта

25.05.2024 16:30   -
Від ветеринара до помічника начальника окупаційної адміністрації: доведено вину колаборанта

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Куп’янської окружної прокуратури Харківської області суд визнав винним 48-річного чоловіка в колабораційній діяльності. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Йому призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та органах, що надають публічні послуги, строком на 10 років, з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що мешканець селища Дворічна Куп’янського району, який до повномасштабного вторгнення рф в Україну працював ветеринарним лікарем, під час окупації населеного пункту пішов на співпрацю з ворогом. У липні 2022 року чоловік написав відповідну заяву та став «и. о. помощника начальника Двуречанского территориального управления (сельский) Купянской военно-гражданской администрации Харьковской области».

Колаборант займався вирішенням соціально-побутових питань мешканців села Кам’янка, давав розпорядження з благоустрою населеного пункту, організовував видачу місцевому населенню дров, а також грошових коштів у розмірі 10 000 російських рублів під виглядом гуманітарної допомоги від держави-агресорки.

Після деокупації колаборант, щоб уникнути відповідальності за вчинене, намагався переховуватись і разом із сім’єю переїхав до Полтавської області, однак завдяки злагодженим діям правоохоронців його було викрито.

Під час судового розгляду чоловік свою вину не визнав і заявив, що працював на ворога, бо окупанти йому погрожували і застосовували фізичне насильство. Однак докази надані стороною обвинувачення, та показання свідків, які спростовують версію чоловіка, підтверджують винуватість колаборанта.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.