Житель Харківщини допомагав рашистам розкрадати українське зерно — СБУ

26.06.2024 11:04   -
Житель Харківщини допомагав росіянам розкрадати українське зерно

Служба безпеки викрила ще одного колаборанта у деокупованих районах Харківської області, який добровільно співпрацював з окупаційною владою. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Колаборантом виявився 40-річний мешканець м. Куп’янська, який до повномасштабного вторгнення працював у місцевому підрозділі однієї з найбільших всеукраїнських аграрних компаній.

Після окупації частини Харківщини чоловік погодився обійняти фейкову посаду «и.о. начальника отдела Управления сельского хозяйства и продовольствия Военно-гражданской администрации Харьковской области».

На цій посаді колаборант допомагав рашистам розкрадати українські зернові, які зберігалися на місцевих елеваторах, та вивозити їх до рф.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Він керував роботою захоплених сільськогосподарських підприємств, агітував місцевих фермерів перереєстровувати свій бізнес за російським законодавством та сплачувати «данину» до бюджету окупантів.

Також, зловмисник розподіляв протиправні обов’язки між співробітниками відділу, організовував виплату зарплати своїм підлеглим у рублях та виконував інші організаційно-розпорядчі і адміністративно-господарські функції в інтересах окупантів.

Напередодні контрнаступу 2022 року колаборант втік з Куп’янського району разом з російськими окупантами і наразі переховується на непідконтрольній території України.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів зловмиснику заочно повідомлено про підозру за ознаками ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

ОСТАННІ НОВИНИ