10 новых законов – жизненная необходимость для Украины

25.01.2014 19:12   -
Автор:

16 січня 2014 року в Україні ухвалили десять нових законів, що повинні привнести багато змін в різні сфери життя. Ці документи викликали неоднозначну реакцію в суспільстві: одні їх підтримали,  інші категорично проти. В Мін'юсті ж вважають, закони відповідають європейським нормам, а їх аналоги можна знайти практично в усіх західних країнах.

Дмитро Святаш народний депутат України

Что касается сущности законов, как только мы их приняли, немедленно вступила в действие очередная информационная атака, их немедленно окрестили драконовскими, антидемократическими. Притом все практически средства массовой информации подхватили именно эту формулировку, практически не читая содержания законов и не приведя сравнительного анализа с аналогичными законами в странах с развитыми демократиями.

Так один із найоб'ємніших законів – про судову діяльність. Документ забороняє зберігати та розповсюджувати будь-яку інформацію про сУддів, його членів сім'ї та родичів. Порушників чекають або штрафи від п'яти до восьми з половиною тисяч гривень, або позбавлення волі до двох років. Це покарання, кажуть фахівці, є помірним у порівнянні з тим, що існує в Європі. У Франції, наприклад, за це можна відсидіти за гратами десять років або заплатити один мільйон франків.

Роман Лихачов адвокат

Указанную ответственность правомерно ужесточили, в том числе и за сбор информации о судьях. Я считаю, что судья должен выносить решение, не боясь, что в последующем он будет отвечать перед толпой за вынесенное им справедливое решение.

А ще було введено поняття політичного екстремізму. За розпалювання ненАвисті та публічні заворушення, які порушують права інших людей або втручаються в діяльність органів влади передбачено штраф від двохсот до восьмисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян та конфіскація екстремістських матеріалів. Все це, твердять спеціалісти, теж ніяк не можна порівняти з тими мірами, які є на заході.

Людмила Сидора юрист

Штрафные санкции и конфискация экстремистских материалов – это не огромная какая-то ответственность, т.е это не является там конфискацией имущества личного, это не лишает свободы человека. Осуждать и порицать такую деятельность – это нормально, это закреплено в законодательных актах большого количества государств мира, Европы, это Дания, это Германия, поэтому это, с моей точки зрения, нормально, и даже как бы должно присутствовать, в виду того, что общество наше еще не достигло уровня фильтровать свое сознание, что не все радикально – это хорошо.

Дмитро Святаш народний депутат України

Если мы посмотрим законодательство разных стран, то, например, в Великобритании за нарушение порядка в проведении общественных собраний грозит штраф от 5000 фунтов до уголовной ответственности до 5 лет лишения свободы. В США – 10 лет лишения свободы. Если в Германии к сотруднику полиции подходит человек и обращается к нему на "ты" – это квалифицируется как оскорбление представителя власти и карается штрфом  в 800 евро или до года тюремного заключения.

Є чимало нового в ухвалених законах і для представників ЗМІ. Так за наклеп їм загрожує штраф у розмірі від восьмисот п'ятдесяти гривень до позбавлення волі до двох років. Ця міра покарання, кажуть юристи, також є в багатьох країнах Європи. У Німеччині за це позбавляють волі строком до 5 років.

Подбали в документах і про безпеку територіальних громад – за заворушення та захоплення державних і адміністративних будівель їх організатори тепер сидітимуть до десяти років за гратами. А от у Голандії за це можна потрапити на двадцять років до в'язниці.

Роман Лихачов адвокат

В Европе аналогичное существует давно, и на практике если у нас по такой уголовной ответственности возможно наказание с испытанием, то в данных странах при таких действиях человек реально отбывает наказание.

Вводиться відповідальність за осквернення пам'ятників борцям з нацизмом та за виправдання злочинів фашизму. Це каратиметься двома роками позбавлення волі. В порівнянні із Данією, де ув'язнення триває до 16 років, це дуже м"яке покарання, кажуть фахівці.

Роман Лихачов адвокат

Более ярко это выражено на данный момент в Италии, это выражено во Франции. В указанных странах Европы – это принято, в том числе там получают большие тюремные сроки.

Людмила Сидора юрист

Мировая общественность, естественно, считает фашизм большим горем, большим преступлением 20 века и большое количество стран это осуждает и крайне грубые нарушения, сильные нарушения в отношении лиц, которые нарушают эти законы, применяются, поэтому принятие таких законодательных актов в Украине, я считаю, более чем нужно, необходимо.

Зміни торкнулися і операторів мобільного зв'язку. З першого травня в Україні набуде чинності норма продажу сім-карток за паспортами. Людині, яка буде купувати карточку, доведеться укладати відповідний договір з оператором. В держслужбі спецзв'язку та захисту інформації стверджують, цю новацію вводять лише в інтересах правоохоронних органів і права людини це жодним чином не порушує.

Роман Лихачов адвокат

Это существенно облегчит работу милиции по поиску соответствующих абонентов, если очень часто при раскрытии преступления сталкивались с тем, что номер не закреплен за абонентом, то есть с него звонки происходят, но достаточно тяжело установить хозяина указанного номера. Т.е теперь будет все просто, фактически можно будет получить у оператора мобильной связи информацию, кто является владельцем данной сим-карты.

Така практика, запевняють фахівці, застосовується в багатьох європейських країнах: Польщі, Іспанії, Німеччині. В Італії, наприклад, під час купівлі картки треба пред'явити не лише документ, що посвідчує особу, а й ідентифікаційний номер. Усі десять нових законів 17 січня цього року були підписані Президентом України.