15 харьковчан стали Почетными донорами Украины

16.06.2018 15:56   -
Автор:
Сергій Циганко за все своє життя здавав кров щонайменше півсотні разів. Каже, із задоволеням віддає її аби врятувати чиєсь життя. Протягом одинадцяти років він приходить до Харківського обласного центру служби крові по кілька разів на рік. Сергій запевняє, донором бути не тільки почесно, а корисно для здоров’я.   
 
Сергій Циганко Почесний донор України 
 
Если ты сдаешь хотя бы раз в три месяца или даже раз в полгода, то есть твоя кровь находится под контролем. Во-первых, она исследуется по многим параметрам. Мы же не просто сдаем кровь мы еще сдаем три пробирки, которые проверяются полностью. Плюс происходит регенерация крови – новая добавляется. Поэтому постоянно и под контролем и постоянно обновляется. Улучшается все это, то есть для здоровья полезно. 
 
Сергій Циганко один з п’ятнадцати, кого цьгоріч нагородили званням почесного донора України. Всі вони, здали кров більше 40 разів.Та у кожного  є певні поради, якими охоче діляться з іншими донорами та яких повині дотримуватись ті, хто хоче долучитись до добровільної здачі крові.  
 
Валентина Мусенцева завідуюча відділенням Чугуївської центральної районної лікарні 
 
Мы рекомендуем своим донорам за три дня, до сдачи крови исключить из рациона алкоголь, жирное, жареное, копченое, орехи, бананы, семечки, все что жир содержит. Мы им объясняем, что нужно пить много жидкости, для того, что бы восполнился потом объем, легче они перенесли саму сдачу крови. Выспаться нужно, покушать утром и с хорошим настроением  сдавать кровь.
 
Наразі, у Харківській області нараховується більше двох з половиною тисяч почесних донорів. Ще більше тих, хто с часом може претендувати на таке звання. 
 
Вадим Яворський головний лікар Харківського обласного центру служби крові
 
На сьогоднішній день – близько 25 тисяч донорів до нас приходять щорічно, але вони приходять по кілька разів і забезпечують нам більше 35 тисяч здач крові та її компонентів.
 
В обласному реєстрі донорів близько пяти тисяч постіних добровольців, які забезпечують половину потреб у крові в Харківській області.  
 
Вадим Яворський головний лікар Харківського обласного центру служби крові
 
Ми проводимо свого боку постійне навчання в організованих трудових колективах. Може виникнути проблема, але наша співпраця з потенційними донорами вже йде на протязі більше 10 років, тому я так сподіваюся, що на Харківщині вже сформоване таке розуміння серед населення і тому ми маємо достатню кількість донорів, які забезпечують наших хворих, наші лікувальні заклади в достатній кількості компонентами крові.
 
Та донором крові може стати практично кожен, наголошують медики, адже така добровільна та почесна справа може допомогти сотням або навіть тисячям людей. 
 
Юрій Верховенко завідувач відділу Харківського обласного центру служби крові
 
Донором може стати людина, яка має активну життєву позицію – це по-перше. Друге – це громадянин України віком від 18 років, який пройшов медичне обстеження, і у кого не виявлено якихось протипоказань доля здачі крові. Бо наша ціль – не заподіяти шкоди хворому, якому ми переливаємо кров – це перше, а друге не заподіяти шкоду самому донору, який цю кров здає.
 
Також, додає Юрій Верховенко, донор повинен важити не менше ніж 50 кілограмів. А що до протипоказань, то не рекомендують здавати кров тим людям, які мають хронічну хворобу серця та різні інфекційні захворювання – такі як ВІЛ та СНІД, також особи, які мають захворювання органів дихання, печінки, нирок або ураження шкіри. Або ж перенесені в недавньому минулому операції, поїздки в деякі точки світу – все це може послужити тимчасовим або постійним відстороненням від донорства.