16 ноября – День толерантности. На Харьковщине 64 национально-культурных организации.

09.11.2013 15:21   -
Автор:

Шістнадцятого листопада весь світ відзначатиме День толерантності. Його запровадили в тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ятому році за рішенням ЮНЕСКО. Тоді ж була ухвалена Декларація принципів терпимості. Документ назавжди проголосив рівність всіх людей, незалежно від віросповідання, етнічної чи національної приналежності та кольору шкіри. Сьогодні за положеннями декларації живуть усі держави-члени ООН. Серед них і Україна.  На Харківщині, наприклад, одночасно мешкає кілька сотень представників різних народностей, а це чверть всього населення регіону. Кожна з нацменшин має свої культурні організації, об'єднання і товариства. Їхню діяльність підтримують як керівники міста, так і області.

Марина Єгорова заступник начальника відділу роботи з об'єднаннями громадян Харківської міської ради

-На 1 октября 2013 года в нашем городе зарегистрировано 64 национально-культурных объединения, деятельность которых охватывает почти 25 процентов населения города. 01:03 СК Для оказания помощи национально-культурным объединениям с 2003 года Харьковским городским советом ежегодно принимается программа взаимодействия городского совета национальными объединениями граждан города Харькова, в которой предусматриваются средства для финансового участия в мероприятиях национально-культурных объединений.

Згідно з цією програмою цього року в місті було проведено чимало заходів представниками різних національних культурних організацій. Багато з них проходило у музеях Першої столиці. Серед них – виставка світлин "Від забуття до визнання подвигу: сімдесят років шляху", присвячена внеску казахів у визволенні Харківщини фашистсько-німецьких загарбників в роки Великої Вітчизняної війни, а також експозиція в Музеї холокосту про знищення євреїв нацистами в часи Другої Світової. Остання проводилася для грецьких школярів та студентів, які мешкають у Харкові. Виставка вразила відвідувачів своїми світлинами та архівними документами воєнних років.

Євгенія Папакиця студентка

-Я выросла, меня воспитывала бабушка, которая рассказывала мне очень много историй о Второй Мировой войне, вот я выросла на всем этом, вот, а отсюда я почерпнула осознание этой огромной катастрофы, ее масштаба и ужаса.

Марія Матвєєва студентка

-Это, кроме того, что очень интересно, это вдохновляет, это заставляет думать, это заставляет чувствовать,это из обыденный жизни погружает в раздумья о жизни, о смерти, о том, зачем мы здесь, об истории.

Алла Френкель заступник голови Харківського міського товариства греків

-Вот этот музей Холокоста – это такое место в городе Харькове, мимо которого нельзя пройти не с трепетом, для меня это  – еще более сложное чувство я испытываю, потому что сама я чистокровная гречанка, муж у меня еврей, естественно дети, мои внуки, в них течет греческая кровь, и та трагедия, которая произошла в годы Второй мировой войны и те немыслимые, когда говорят о 6 млн погибших евреях, и я это перевожу на численность города Харькова, потому что это около 4-х городов, как Харьков. Поэтому мы старшее поколение, хоть мы и не пережили это, но мы слышали это от наших родителей, от наших бабушек и дедушек, вы знаете, мы сейчас забыли эту фразу, а вот моя бабушка и мама, для них было такое слово "только бы не было войны", мы это забыли, а надо, чтоб мы это помнили.

Окрім виставок, проходило чимало фестивалів: починаючи від конкурсів Руської народної творчості до Днів грецької, польської, білоруської, єврейської та азербайджанської культури.

Марина Єгорова заступник начальника відділу роботи з об'єднаннями громадян Харківської міської ради

-Был проведен и Международный конкурс "Мисс – Харьков – Інтернейшенел", в котором приняли участие самые красивые девушки национально-культурных объединений и землячеств иностранных студентов города Харькова. Конкурс транслировался центральными телеканалами и прошел в теплой и дружественной атмосфере.

Та на цьому на Харківщині не зупинятимуться, в регіоні і надалі планують підтримувати різні національні культурні об'єднання. Зараз з нагоди міжнародного дня толерантності в області збираються започаткувати фестиваль Слобожанський віночок.

Вікторія Маренич директор Департаменту масових комунікацій Харківської облдержадміністрації

-Цей фестиваль буде мандрівним, це значить, що щороку він буде проходити в різних районах області або у місті, за погодженням звичайно, і мені б дуже хотілось, щоб якомога більше людей дізнавалося про те, як живуть наші найближчі сусіди.

Та це ще не все. Найближчим часом на Харківщині планують розпочати на телебаченні та на радіо трансляцію телевізійних програм та фільмів про життя мешканців Слобожанщини різних національностей.