29.50 за доллар. Почему гривна снова идет ко дну
Недовіра українців до національної валюти, мізерна кількість операцій на Міжбанку, і, як результат – долар по двадцять дев'ять п'ятдесят. Початок року для гривні виявився невдалим, і, прогнозують експерти, значного покращення ситуації найближчим часом очікувати не варто.
Максим Серпухов економіст
В краткосрочной перспективе, наверное, особого укрепления не будет. Почему, потому что экономика не дает никаких позитивных сигналов. Мы можем увидеть небольшое укрепление гривны за счет того, что экспортеры будут продавать валюту, которую они ранее не продавали. До двадцатого числа будут выплаты заработных плат, налогов, это все будет стимулировать к продаже той валюты, которой так не хватает на Межбанковском рынке.
Укріплення, зауважують експерти, очікувати можна лише незначного. Такого, яке ніяк не корелюється із закладеним в бюджетний план курсом у двадцять сім гривень за долар.
Максим Серпухов економіст
В случае если курс будет дальше расти, это может привести к пересмотру отдельных показателей бюджета и возможно даже финансирование отдельных статей. Это мы называем в экономике секвестр. Это очень плохая ситуация, которая вынудит правительство искать дополнительные источники вот этого финансирования.
Та якщо збільшення кредитного навантаження та перерозподіл бюджету пересічні українці на собі мало відчують, інфляція, яка через курсові коливання може злетіти навіть до двадцятивідсоткового показника при запланованому в бюджеті восьмивідсотковому, відіб'ється на всіх. Знецінення гривні обернеться не тільки збільшенням цін на споживчі продукти та збільшенням закупівельних цін на сировину для бізнесу, а й здорожчанням, наприклад енергоносіїв та палива. Адже і газ, і бензин Україна купує закордоном і, звісно, за американські гроші.