Питання соціального забезпечення, житлові та сімейні суперечки. З цими проблемами найчастіше звертаються люди до юристів у бюро правової підтримки, повідомили в управлінні юстиції. На такий вид допомоги мають право інваліди, діти-сироти та позбавлені батьківського тепла, люди, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. І з початку цього року цей список розширився.
Ольга Родіонова директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях
Тепер суб’єктами безоплатної правової допомоги є також вимушені переселенці. Люди, які звернулися по отриманню статусу "переселенця", мають статус про учасника бойових дій чи звернулися по отримання такого статусу. Люди, чий дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також люди, які отримують пенсію або соцдопомогу у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
З початку запуску бюро правової підтримки, а саме з вересня минулого року, юридичну послугу отримали понад три з половиною тисячі мешканців Харківщини. Надається на території Харківщини і безоплатний захист зі справ кримінального характеру. Цим вже займаються юристи місцевих центрів, яких в області працює п'ять.
Ольга Родіонова директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях
Місцеві центри надають первинну правову допомогу, що включає в себе надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших правових документів, крім документів процесуального характеру. Та надають допомогу в забезпечені доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Також, інформують фахівці, юристи місцевих центрів проводять супроводжуючу допомогу. Вона полягає в захисті людей в судах.
