"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

70 пожеж, сотні боєприпасів і врятовані життя: робота ДСНС у цифрах і фактах

YouTube video player

Щодня на Харківщині рятувальники стикаються із новими викликами. Війна, пожежі, заміновані території – це лише частина їхнього фронту роботи. Так, за останній тиждень у період з 13 по 19 січня підрозділи ДСНС здійснили 162 виїзди за сигналом тривоги та 47 разів виїжджали для надання допомоги населенню.

Серед інших нагальних завдань, надзвичайники продовжують роботу з розмінування території. Зокрема, за минулі 7 днів сапери ДСНС виконали 204 залучення, зашкодивши понад півтисячі ворожих боєприпасів.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
За тиждень зафіксовано 1 випадок підриву цивільної особи на вибухонебезпечному предметі. Звертаю увагу мешканців Харківської області на високий ступінь мінної небезпеки. У першу чергу на територіях, які деокуповані. Звертаюся з проханням берегти своє життя. Будьте обережними, дотримуйтеся правил безпеки, порад рятувальників. У разі виявлення будь-яких підозрілих предметів негайно сповіщайте за телефонами 101, 102 або 112.

Значної роботи рятувальникам додає і активність ворога. Так, протягом тижня підрозділи ДСНС залучались до ліквідації 7 пожеж, спричинених російськими обстрілами у Богодухівському, Купʼянському, Чугуївському та Харківському районах області. Без вибухів не обійшлося і в самому Харкові – 16 січня ворог обстріляв Слобідський район міста безпілотними літальними апаратами, влучання відбулося у проїзну частину, внаслідок чого постраждали 3 цивільні особи, а також 5 легкових автомобілів зазнали пошкоджень.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Шановні громадяни, не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. У разі небезпеки негайно прямуйте до найближчого укриття. Виконання цього простого правила врятує ваше життя.

Однак небезпеку для мешканців несе не лише ворог. У Харкові та області продовжує зростати кількість пожеж, що не пов’язані з російськими обстрілами. Так, у період з 13 по 19 січня з побутових причин виникло 63 займання, які забрали життя 6-ти людей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
14 січня сталася побутова пожежа площею 70 м. кв, у житловому будинку в селищі Борова Ізюмського району внаслідок якої загинули двоє чоловіків. За попередніми даними, загорання виникло через необережне поводження з вогнем. 15 січня виникла пожежа в житловій 4-поверхівці в селищі Слобожанське Чугуївського району. Загорання виникло у квартирі на 4 поверсі площею 2 кв. м. Рятувальники виявили тіло загиблої жінки 1937 року народження. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем. 17 січня сталася пожежа в приватній оселі селища Близнюки Лозівського району, горіли домашні речі на кухні, стеля перекриття на площі 15 м. кв. Внаслідок пожежі загинула 88 річна жінка. 19 січня сталася пожежа у приватному житловому будинку на проспекті Тракторобудівників в місті Харкові. Загорання виникло у кімнаті на першому поверсі на площі 10 кв. метрів, у пожежі загинула жінка 1969 року народження, причина пожежі – коротке замкнення електромережі.

Однак, рятувальники Харківщини не лише ліквідовують наслідки трагедій, а й активно працюють на випередження. Вони проводять профілактичні заходи, обходять будинки, роздають пам’ятки, спілкуються з людьми, пояснюючи, як одна дрібн иця — наприклад, перевірка справності електропроводки чи правильне використання обігрівача — може запобігти великій біді.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
У нас регулярно проводяться відповідні рейди, включаючи вуличні обходи, поквартирі обходи, вручення відповідних памʼяток, інструкцій, проведення відповідних бесід тощо. Це той блок, яким займаються наші співробітники. Це заходи в переважній більшості проводяться спільно з місцевими керівниками, керівниками органів місцевого самоврядування, депутатськими корпусами тощо. Є ще блок щодо профілактики пожеж в житлових будинках, який проводиться комунальними установами. Там також є певні заходи та обовʼязки, які в достатній кількості виконуються. На жаль, дійсно є випадки загибелі людей на пожежах в побуті. І ми цю роботу активізуємо і намагаємося максимально на неї вплинути.

Таким чином, наголошують надзвичайники, дотримання простих правил, увага до дрібниць і своєчасні заходи можуть стати рятівним колом. У ДСНС підкреслюють: пильність і обережність — це не лише про безпеку громадян, а й про збереження зусиль тих, хто щодня стоїть на сторожі спокою.

ОСТАННІ НОВИНИ