74% українців вважають себе щасливими
Щастя є. І з кожним роком в українців його більшає. Принаймні такі висновки вітчизняних соціологів. Вони дослідили: із чотирьох людей життю в нашій країні радіють троє. І лише один вважає себе бідолашним.
Олена Мітясова кореспондент
-Що потрібно для повного щастя, чим воно вимірюється і чи є для нього рецепти. Ми пропонуємо харків"янам намалювати, це своє щастя на папері різними кольорами зеленим, синім або червоним.
-Девушка, вы счастливы?
-Конечно, абсолютно.
-А что для вас счастье?
– Вот мое счастье, мой ребенок.
Надія
-Для меня счатье, когда дети и внуки здоровы, я здорова. Для меня это настоящее счастье.
Світлана
-Погода, здоровье, внуки, для нас видеть вас – все для нас счастье.
Та чи справді це щастя, а не ілюзія, яку ми собі малюємо відвертіше розкажуть за нас картинки. Їх і несемо до психолога. Олені Калініченко достатньо одного погляду, щоб побачити що ж коїться у душі людини.
Олена Калініченко психолог
-Вот этот человек определил, что счастье для него это межличностные отношение между ним и человека, которого он любит. Вот это для него счастье. Этот человек определяет, что для него счастье семья. Его внутренний мир, родители, дети. Основные ценности семейные
Критерії щастя у кожного свої, констатують ескперти. Для когось це родина,для когось освіта, робота або просто відпочинок. А от гроші, за дослідженнями науковців, на щастя зовсім не впливають.
Олена Мітясова, Ігор Луханін, Харьковские Известия.