Адвокат “без корочки”. Инна Богословская сфальсифицировала документы и не смогла доказать, что она является адвокатом

25.07.2016 18:44   -
Автор:
Адвокат без документів. Інна Богословська сфальсифікувала документи і не довела, що вона є адвокатом. Про це повідомило одне з інтернет-видань. Екс-нардеп програла в суді справу про встановлення юридичного факту належності їй свідоцтва на право займатися адвокатською діяльністю. Відповідну ухвалу про це нещодавно виніс Вищий спеціалізований суд України. Ще у 2015 році Богословська звернулася до Ради адвокатів Харківської області із заявою про видачу їй дублікату втраченого свідоцтва. Організація витребувала документи, на підставі яких було воно видано. 
 
У протоколі засідання КДКА Харківської області від 28 лютого 1994 року, який міг би стати підставою для видачі свідоцтва, було зазначене прізвище, що відрізнялося від  прізвища заявника двома літерами. Інших підтверджуючих документів надано не було. Відтак, рішенням КДКА Харківської області від 27 квітня 2015 року № 4 І.Богословській було відмовлено у задоволенні заяви через відсутність в матеріалах особової справи документів, які б підтверджували, що саме відносно неї вирішувалося питання про видачу свідоцтва на засіданні атестаційної палати у 1994 році. 
 
Більше того, з'ясувалося, що кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Харківської області під час провадження звернула увагу на певні фальсифікації у документах Богословської, яка не мала достатніх підстав для отримання свідоцтва у 1994 році.
 
Відповідно до чинного на той час Закону "Про адвокатуру" (від 19.12.92 N 2887-XII) адвокатом міг бути  громадянин  України, який мав вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та  прийняв Присягу адвоката України. 
 
Богословська ж іспитів не складала. На це, за законом, мають право лише особи, які  на день прийняття цієї Постанови є членами колегій адвокатів або мають ліцензію на здійснення юридичної практики чи працюють за ліцензіями, виданими підприємцям – юридичним особам. У колегії ж адвокатів зазначили, що Богословська надала копію трудової книжки, що засвідчує факт її трудових відносин з кооперативною фірмою з 1990 по 1993 рік, яка не мала ліцензії на юридичну діяльність. Тож заявник не могла отримати без складання кваліфікаційних іспитів свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.