Адвокат від держави. Безкоштовно
Олександра Суфіянова кореспондент
-З нового року в Україні працює єдиний телефонний номер системи безкоштовної правової допомоги. Згідно з одноіменним законом кожен затриманий має право вимагати безоплатного адвоката, а доки той не прибув на дільницю, зберігати мовчання.
Кадри з гумористичної програми «Городок»
-Я требую адвоката, я требую адвоката…
Раніше це було так. Вимога викликати адвоката, сприймалася як жарт. Тепер все змінилося. У всякому разі за законом.
Олег Руденко харків'янин
-Не все имеют возможность получить такую помощь квалифицированную и естественно такая социальная помощь необходима в стране. Считаю, просто неотъемлемое право любого человека, гражданина иметь право на защиту.
Антон Морозов харків'янин
-Ну как, у нас вообще люди прав своих не знают и возможностей, милиция сказала и свято в это поверили, я думаю, что нужно человеку объяснять свои права прежде всего, если его задержали, он должен знать, на что он имеет право, на что не имеет, отказаться от чего-то, что-то предъявить, не предъявить, как себя вести.
Олександр харків'янин
-Если человека задерживают, у нас уже в принципе такой напряженки нет, что человек должен с собой носить паспорт, ну вот у человека нет документов при себе, его до выяснения обстоятельства задерживают, ему естественно нужен адвокат. Т.е он просто обязан помочь человеку, войти в положение и помочь.
Механізм отримання безкоштовної юрдопомоги – простий. Для цього особа, яка здійснює затримання людини, а саме представник правоохоронних органів, слідчий або суддя до початку допиту або розгляду справи зобов'язаний подзвонити за номером гарячої телефонної лінії (0 – 800 – 213103) у відповідний центр безоплатної правової допомоги. Якщо такого не відбудеться, ця особа автоматично вважатиметься порушником закону та сама притягуватиметься до відповідальності.
Роман Лихачов адвокат
-Согласно этого звонка, есть ряд адвокатов, которые находятся непосредственно в офисе и принимают звонки по указанного телефону. После этого адвокат будет выезжать в тот райотдел, непосредственно где было задержание и оказывать правовую помощь.
Вікторія Гайворонська директор Харківського Центру з надання безоплатної вторинної допомоги
-Мы выезжаем на виклики осіб, які уповноважені на затримання, адміністративні затримання, і затримання відповідно вимог кримінально-процесуального кодексу, также адвокати предоставляют помощь по постановам слидчого або по ухвалам суду.
Також ці адвокати захищатимуть людину і в громадянських справах в органах місцевого самоврядування, а також складатимуть документи процесуального характеру, а саме різноманітні позови, заяви, скарги, ходатайства та претензії. Нові правила, кажуть представники феміди, мають чимало переваг, їх відчують, як ті люди, які здійснюють затримання, так і ті, хто знаходиться під вартою.
Роман Лихачов адвокат
-Будет наконец-то разрешен для следователей вопрос с участием адвокатов в тех делах, в которых обязательно участие. Например, при уголовных делах, которые находятся в производстве по несовершеннолетним, так как ранее те же следователи сталкивались с существенной проблемой того, что не могли обеспечить должным образом участие адвоката и должны были самостоятельно разрешать указанный вопрос. Это позитивно будет влиять на то, что никакое из задержанных лиц не будет поддано избиениям, а также физическому или психологическому давлению. ск Также будет максимально способствовать тому, чтобы не была избрана мера пресечения, не соответствующая личности подозреваемого.
Стосовно адвокатів центру, які надають безоплатну допомогу затриманим, всі вони пройшли для цього відповідний конкурс та входять до єдиного реєстру захисників України. Це переважно молоді, починаючі спеціалісти, які таким чином підвищують кваліфікаційний рівень і водночас не лишають затриманого беззахисним.
Вікторія Гайворонська директор Харківського Центру з надання безоплатної вторинної допомоги
-Случаи были административных задержаний, туда выезжали адвокаты, и задержания по КПК – это было тридцать шесть случаев выезда на задержание, восемь адвокатов пошли работать по призначенню, відповідно до ухвал суду і сім адвокатів відповідно до постанов слідчих пішли працювати.
Правова допомога – безоплатна. Отримати її можна в усіх куточках України. В двадцяти семи областях країни для цього створили спеціальні центри. У Харкові в такому центрі від початку нового року проконсультувались більше сотні людей.