Інспектори безпеки життєдіяльності говорять, кількість рейдів з перевірки працездатності сільгосптехніки за останні роки стрімко зменшується. Пояснюють, приватні аграрії не хочуть пускати перевіряльників, аби ті, наприклад, переконались у справності того ж комбайна перед початком сезонної роботи. Несправні гальма, кермо чи фари – ось основні причини, які призводять до нещасних випадків у полях.
Сергій Дригуля начальник відділу контролю за технічним наглядом та безпекою праці Держсільгоспінспекції
-Сьогодні смертельний травматизм на жаль в сільскому господарстві виходить на перше місце, раніше же була гірнича галузь, але сільське господарство по травматизму по деяких регіонах взагалі вже на першому місці.
Інспектори техногенної безпеки теж б'ють на сполох. За десять місяців цього року в Україні сталося більше шістдесяти тисяч пожеж, в них загинуло більше 2 тисяч осіб. Завдані збитки у понад півмільйона гривень. Через необачність і халатність горіли поля, підприємства і цілі склади.
Ігор Федоренко заступник начальника ГУ Держтехногенбезпеки
-На этих пожарах было уничтожено и повреждено 22 здания и сооружения, 2 единицы техники, 1664 тонны кормов, ущерб составил более 9 млн гривен. Все пожары на объектах АПК произошли по причине игнорирования правил пожарной безопастности.
Інспектори кажуть, кожне поважаюче себе підприємство повинно стежити за дотриманням правил пожежної безпеки. Аби запобігти нещастю на виробницві й убезпечити людей має бути справна електропроводка, наявні засоби гасіння пожежі, тощо.
Ігор Бескровний, Віктор Ноздрачов Харьковские Известия