«Алея Слави» у Харкові – триває впорядкування територіі меморіального комплексу

12.04.2025 18:10   -

Алея Слави полеглих захисників України. Тут завжди багато людей. Всі вони приходять сюди до могил своїх рідних і близьких. Щодня наводять лад на території меморіального комплексу і працівники комунального підприємства ХМР « Ритуал». Сьогодні ж тут особливий день – загальноміська акція з упорядкування секторів військових поховань.

Працівники кп Ритуал та активна громадськість : волонтери, родини загиблих, військові, ветерани війни – всі разом стали до роботи.

ІВАННА НАЗАРЕНКО РЕЧНИК КП «РИТУАЛ» ХМР
Це прибирання території, особливо на похованнях, до яких не приходять близькі, хтось виїхав за межі міста, хтось – за межі країни в звʼязку з війною. Є поховання сиріт. Є поховані на Алеї Слави іноземці , які стали на захист України.

Таким похованням приділяється особлива увага, говорять у Ритуалі. Крім прибирання, замінили і державні прапори, пошкоджені через погодні умови.

ІВАННА НАЗАРЕНКО РЕЧНИК КП «РИТУАЛ» ХМР
Такі акції проходять в нас регулярно, по кілька разів на рік. І що цікаво, що кожного разу до таких акцій долучається все більше і більше людей. На сьогоднішній день майже 300 осіб долучилися до сьогоднішньої акції.

Мати одного з похованих на Алеї Слави захисників говорить, памʼять про героїв і проявляється в такій турботі за місцем їх останнього пристанища.

НАТАЛЬЯ ВОЛЬСЬКА МАТИ ЗАГИБЛОГО ЗАХИСНИКА
Бо це виховання нашої молоді, це обовʼязково ми маємо памʼятати, ми не маємо забувати про це ніколи. Ми памʼятаємо, ми, родини збираємось тут час від часу для того, щоб не тільки вшанувати памʼять, а й для того, щоб поміняти прапори, які майорять. Особисто я і від імені родин загиблих я хочу подякувати комунальному підприємству рітуал, який доглядає за територією, це нам дуже важливо, це є вшанування памʼяті наших загиблих захисників і захисниць України.

Син пані Наталії загинув у 16-му році. Жінка говорить, їй важко говорити про це. Йому було 32. Не встиг одружитися, продовжитися в дітях, і лише памʼять навіки житиме в серцях рідних.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НАТАЛЬЯ ВОЛЬСЬКА МАТИ ЗАГИБЛОГО ЗАХИСНИКА
Весь цей час ми перебуваємо, ну, а я скажу, що легше не становиться, легше не буде. Але в нього було добре почуття гумору. Інколи згадую його почуття гумору і стає легше.

У кожної родини загиблого героя своя історія, свій біль. Ці воїни житимуть в памʼяті нащадків.
Представники громадської організації та працівники комунального підприємства Рітуал говорять, що за правовими нормами військові поховання, а таким і є Харківська Алея Слави , повинні мати чіткий регламент. Стосується це і обелісків та прапорів.
Протягом минулого року у співпраці з Харківською міською радою тут було встановлено 22 памʼятника загиблим воїнам, цього року буде встановлено 100 обелісків, говорить голова громадської організації.

МАРИНА ПОЛЯКОВА ГОЛОВА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБʼЄДНАННЯ РІДНИХ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ТА ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ
І це дуже важливо, бо саме основне для нас це памʼять. Щоб наші герої і героїні були тут в охайному , солідному виді. Наші памʼятники обговорювались через сімʼї загиблих , ми збирались, вони вибрали цей макет, скл утвердили і с тих пір ми питаємся, щоб все було уніфіцировано. Дуже важливо. Я звертаюсь до сімей: шановні рідні, ставте типові памʼятники, тому що це військові поховання, наші хлопці, наші девочки , вони в одному ряду, це військові, це не цивільний цвинтар.

На жаль, кількість могил зростає. Під військові поховання на цьому кладовищі виділено 5 кварталів. Вже заповнено два квартали.

ІВАННА НАЗАРЕНКО РЕЧНИК КП «РИТУАЛ» ХМР
На цьому тижні прийнято дуже важливе рішення виконкомом ХМР, яким затверджено положення про військові сектори меморіального комплексу Алея Слави. Саме цим рішенням рекомендовано встановлювати типові намогильні споруди на Алеї Слави. Ті намогильні споруди, які на сьогоднішній день встановлені коштом родичів, близьких, побратимів, їх ніхто зносити не буде , але ті на могильні споруди, які будуть встановлюватись після прийняття цього рішення вже будуть мати певний вигляд, який в нас ще був прийнятий у 17-му році. Встановлення надмогильних споруд, гранитних памʼятників відбувається коштом бюджету Харківської міської громади.

Якщо родичі встановили обеліск самостійно, вони можуть розраховувати на відшкодування частини витрат, звернувшись управління соцзахисту населення, пояснюють фахівці. Компенсація становить близько тридцяти тисяч грн.

ОСТАННІ НОВИНИ