Американцы готовы искать для Харькова инвесторов, которые бы помогали переселенцам
В рамках державно-приватного партнерства делегати зі Сполучених Штатів Америки приїхали до Харкова. На зустрічі в мерії повідомили, що готові допомогати переселенцям, які мешкають у Першій столиці. Мова йде про реалізацію проекту, пов'язаного з соціальною, медичною та житловою допомогою біженцям. Програма, кажуть, насамперед, спрямована на те, щоб не фінансувати, а залучати інвесторів, які готові вкладати кошти в проекти.
Тетяна Коротка директор підготовки пілотних проектів державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку
Привлечение инвестиций, требует хорошей подготовки. Для того, что бы инвесторы получили уверенность, в том, что Украина является надежным партнером, на которого можно положиться. Для этого детали нужно разрабатывать. Плюс это вопрос строительства. Конечно, нужно выбирать те технологии, которые наиболее приемлемы для быстрого строительства, при этом имея, экологичность, энергоэффективность.
В свою чергу, закордонні гості, високо оцінюють інвестиційний потенціал Харкова та України. Але в той же час, зазначають, враховуючи соціально-економічну та політичну обстановку в країні, інвестування – це великий ризик.
Мік Мюллей директор Програми розвитку державно-приватного партнерства Агенства США з міжнародного розвитку
Є надії, що ситуація в Україні покращиться. Що місцеві органи вдади, докладуть максимум зусиль для покращення ситуації. І тоді інвестори, вивчивши можливі ризики, які можуть зявитися згодом приймуть рішення вкладати свої гроші у всі проекти, які будуть розроблені.
Велика увага, зазначили міжнародні гості, повинна приділятися будівництву або реконструкції житла для переселенців. Такий досвід у Харкова вже є, розповіли в мерії. На початку року в Першій столиці відкрили для вихідців зі Сходу транзитне модульне містечко. Тому, кажуть у міськраді, і в реалізації цієї програми готові до співпраці.
Тетяна Чечетова-Терашвілі заступник Харківського міського голови
В дальнейшем, когда уже будут найдены точки соприкосновения наши с этим проектом, будет уже и отражено в более практической плоскости, будет вырисован тот объект, который мы будем совместно реализовывать на территории нашего города.
Єдине що, підкреслила віце-мер, необхідно удосконалити законодавство у сфері державно-приватного партнерства. Йдеться про партнерство держави, муніципалітету і приватних інвесторів.