Апрель – сезон весенней аллергии. Как распознать недуг?

15.04.2020 11:43   -
Автор:
Із початком цвітіння в багатьох людей проявляється поліноз – алергія на пилок рослин.  Її симптоми почервоніння очей і сльозотеча, нежить, біль у горлі, можливо і кашель, що дуже схоже на ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції, зокрема і COVID-19. А тому ці недуги доволі легко переплутати. Остаточний діагноз безперечно може визначити тільки лікар. Але зорієнтуватися самому чи вже варто бити тревогу таки можна. 
 
Одна з ключових відмінностей сезонної алергії є те, що для неї не характерне підвищення температури і симптоми знімаються протиалергійними засобами. А якщо перестати контактувати з подразнюючим агентом, все проходить доволі швидко, навіть без лікування. До того ж при алергії сухий кашель не має такої інтенсивності, як наразі при грипі, а ще немає втоми, як при вірусних інфекціях. Чого не скажешь про коронавірус. 
 
Оновними симптоми COVID-19: лихоманка, сухий кашель, задишка (ускладнене дихання), виснаження та млявість. Негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами хворими на коронавірус. Діагноз COVID-19 може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики. Слід також пам’ятати, що нова коронавірусна інфекція небезпечна передусім для літніх людей та осіб із хронічними захворюваннями.
 
Весняна сезонна алергія, зазначають фахівці, стартує вже в перших числах квітня, коли починається цвітіння берези і вільхи, і закінчується, як правило, в травні. І аби убезпечити себе від алергену радять низку профілактичних заходів, дотримуватися яких сьогодні нескладно, і навіть доречно, бо вони схожі із правилами введеного в країні карантину з протидії коронавірусу.  
 
Дотримуйтесь профілактичних заходів, а саме:
 
– Під час їх цвітіння при можливості рідше виходьте на вулицю, скорочувайте час прогулянок, особливо в жаркі і вітряні дні. 
 
– Закривайте в приміщенні вікна та двері. Ефективно їх завішування прозорою вологою тканиною, яка вбирає в себе пилок.
 
– Ретельно мийте руки і все тіло після приходу з вулиці.
 
– Зміцнюйте імунітет шляхом споживання вітаміновмісних препаратів бажано за кілька місяців до періоду цвітіння. 
 
Самим гадати що саме провокує алергію, медики не радять. Її наявність визначає лікар  Він за допомогою спеціального тесту, аналізу крові на алергени, детально з"ясує що є причиною такої реакції організму і відповідно назначить лікування, яке буде більш ефективним.