Арбузный сезон в Харькове в разгаре. Как защититься от недопропорядочных предпринимателей

05.08.2014 16:23   -
Автор:

Біля доріг, на зупинках громадського транспорту, у дворах. У місті триває активна торгівля кавунами. Михайло Федорович у виборі цієї ягоди – знавець.

Михайло харків'янин

Вот смотрите, вот арбуз, во-первых, он должен иметь звон какой-то. Если вялый, то звона никакого не будет. Есть кавун и кавуница. Здесь бывает широкое и бывает узинькое, вот они и отличаются/

Каже, брати треба кавуницю. Вона солодша. Також радить смакувати того кавуна, де хвостик вже засохнув. Розповідає, що це для нього найперші документи якості товару. Сама продавець цієї точки на Героїв Праці реальні документи нам показати не може.

У хозяина конечно, все документы есть. Ну, а вы нам можете показать документы? У хозяина, я звоню хозяину и он приезжает, привозит. Так не оставляет.

Наступна точка з кавунами, мікрорайон ХАІ. Просимо продавця показати сертифікати якості. Продавець тільки розводить руками.

Если у вас все впорядке, тогда чего вы так реагируете? Ну, че вы, действительно, так реагируете? Все нормально, вас снимают, улыбайтесь.

А ось ця жіночка Тетяна нас зустрічає з радістю.

Берут арбузы, очень хорошие, херсонские.

І на прохання демонструє документи. Щоб торгувати в місті кавунами,- кажуть у профільному департаменті міськради, необхідно мати картку обліку. Її видають на прохання-лист від районної адміністрації. Саме там узгоджується місце розміщення торговельного об'єкту. Однак це не всі документи, які необхідно мати для торгівлі.

Оксана Кондратенко заступник директора Департаменту підприємництва та споживчого ринку

Предприниматель должен быть зарегистрирован, как предприниматель. В администрации обязательно должен быть заключен договор на вывоз мусора, на уборку территории. Далее. Никто не отменял закон о защите прав потребителей.

Тож підприємці самостійно повинні звертатись до СЕС, перевіряти свою продукцію. А споживачам обов'язково пред'являти сертифікати якості. Однак громадські активісти твердять, що останнім часом цьому питанню приділяється мало уваги.

Святослав Маслак голова Харківського обласного товариства захисту прав споживачів

Есть государственная инспекция по защите прав потребителей в нашем регионе, есть СЭС, но опять-таки на сегоднешний день они говорят о том, что данные полномочия у них заморожены. Но в силу последних событий этому вопросу уделяется очень мало внимания. И обьясню почему. Потому что это вопрос задвинулина десятое-двадцатое место.

Також, -продовжує Святослав Маслак, є розпорядження різного рівня, згідно яких підприємців менше перевіряють. Тож відповідно знижується й якість. Фахівець твердить, що це питання має вирішуватись на державному рівні. А поки – страхуватися самотужки.

Святослав Маслак голова Харківського обласного товариства захисту прав споживачів

Если вы не покупали здесь, не уверены, хоть у вас малейшое сомнение есть в данном товаре, будь-то по цвету, запаху, виду или же по документации, которая его сопровождает, не берите этот товар.