Арест и конфискация имущества. Кто, в соответствии с новым законом Украины, может лишиться “нажитого”?
Новий пакет законодавчих документів, який затвердив уряд, передбачає внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України. Зокрема, нововведення, – пояснили харківські юристи, стосуються порядку арешту та конфіскації майна громадян.
Максим Шевердін адвокат, голова Харківського відділення Асоціації правників України
Арест имущества, в ходе досудебного расследования по уголовным производствам, является одной из процедур, которая наиболее часто может иметь место для злоупотреблений. Со стороны правоохранительных органов. Для использования, как давление на лиц, которые подвергаются уголовному преследованию.
Та позбавити майна, згідно з новою редакцією закону, можна буде не тільки підозрюваного або обвинуваченого у кримінальному правопорушенні, – додали юристи. Новим законом передбачено, що арешт може бути накладено на тільки майно злочинця, а і на фінансові активи родичів та ділових партнерів.
Максим Шевердін адвокат, голова Харківського відділення Асоціації правників України
Это, конечно же, является, на мой взгляд, негативным моментом. И может привести к тому, что по ходатайству следователя могут быть наложены аресты на активы предприятий, на денежные средства лиц, которые не имеют к данному уголовному правонарушению никакого отношения.
Даний закон, – впевнені харківські фахівці, має чимало неточностей і нечітких формулювань, що можуть не однозначно трактуватися. Вважають, перед офіційною публікацією його ще необхідно допрацьовувати.