"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Атака БПЛА, обмін рідкоземельних металів, переговори США та Китаю – головне на ранок 4 лютого

YouTube video player

Цієї ночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, противник випустив на Україну 65 ударних БпЛА типу «Shahed» і безпілотників-імітаторів різних типів. Військові звітують, станом на 09:00 ранку підтверджено збиття 37-ми ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Київській, Чернігівській та Черкаській областях. 28 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків). Внаслідок ворожої атаки постраждали Сумщина та Черкащина, йдеться у ранковому зведенні Повітряних сил ЗСУ.

Протягом доби окупанти атакували з артилерії та інших видів озброєння Харківську, Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Сумську та Чернігівську області. За даними військових адміністрацій, внаслідок ударів є загиблі, поранені, пошкодження житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури.

У Сумській, Дніпропетровській, Донецькій та Кіровоградській областях запроваджені аварійні знеструмлення. Про це повідомляють ДТЕК та обленерго. Зазначається, що такі заходи вимушено застосовані внаслідок ворожих обстрілів. Також у НЕК «Укренерго» наголошували, що споживання електроенергії зросло через зниження температури повітря у більшості регіонів.

За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулось 110 бойових зіткнень. Найбільше, як і раніше, на Покровському напрямку, де росіяни активно застосовували штурмову та бомбардувальну авіацію. В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили сім атак російських загарбників. А на Куп’янському напрямку російські війська намагалися наступати, однак не мали успіху. Українські військові змогли відтіснити окупантів із своїх передових позицій біля одного з населених пунктів. Про це йдеться у повідомленні оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця».

До України з візитом прибув генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі. Посадовець повідомив, що це вже його одинадцятий візит в Україну за час повномасштабної війни. Очільник МАГАТЕ зазначив, що відвідає Київську підстанцію, щоб оцінити пошкодження та допомогти запобігти ядерній аварії: «Все більш вразлива мережа становить зростаючий ризик для всіх атомних електростанцій, а не лише для Запорізької АЕС».

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Президент США Дональд Трамп хоче обміняти українські рідкісноземельні метали на військову допомогу від США. Про це він нещодавно повідомив ЗМІ. У свою чергу канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував цю ідею. Посадовець засуджує пропозицію Трампа пов’язати подальшу оборонну допомогу з правами доступу до цінної сировини України. За його словами, було б дуже егоїстично використовувати ресурси країни для фінансування підтримки оборони. Про це Шольф заявив після неформального саміту ЄС у Брюсселі. «Йдеться про те, щоб Україна могла фінансувати свою реконструкцію. Це великі завдання, враховуючи величезні руйнування. Тому ресурси країни повинні бути спрямовані на фінансування всього, що знадобиться після війни», – зазначає Шольц.

Китай запроваджує мита в розмірі 10% на нафту і сільськогосподарську техніку із США, а також 15% на вугілля і скраплений природний газ. Про це йдеться у повідомленні Держради КНР. Також китайська влада ініціювала антимонопольне розслідування щодо Google. Тим часом Reuters стверджує, що нові мита США у розмірі 10% щодо імпорту з Китаю вже вступили в силу. Хоча Трамп на вихідних анонсував, що мита почнуть діяти з 12:01 (з 19:01 за київським часом), як пишуть у ЗМІ. Також Президент США  наголосив, що поговорить із
Сі Цзіньпіном перед тим, як мита проти Китаю набудуть чинності. «Якщо ми не зможемо укласти угоду з Китаєм, то мита будуть дуже, дуже відчутними», – сказав Президент.

ОСТАННІ НОВИНИ