Автоматы метро снова принимают 5-гривневые купюры. Дополнительно поставят терминалы, которые будут принимать все банкноты
Ще тринадцятого вересня харківський метрополітен надіслав запит до Нацбанку. Аби попередити нестачу монет у автоматах підземки – просив дати роз'яснення чому їх видають не у повному обсязі. При цьому, переконують у метрополітені, за розмін монет вони сплачують. Працювали з різними фінустановами, однак ситуації з нестачею не вдалось уникнути. Автомати підземки перестали приймати п'ятигривневі купюри.
В'ячеслав Стаматін генеральний директор КП "Харківський метрополітен"
Проблемы начались задолго до этого. Метрополитен готовился к этому, но мы все-таки надеялись, что этого не произойдет. Произошло, нам не выдали и это были задержки, потому что минимум нам необходимо порядка 50-ти тысяч монет ежедневно. Это та банковская услуга, за которую метрополитен оплачивает, она не бесплатна для предприятия, но нам ее просто не давали. Нам давали вместо 50 тысяч – 9 тысяч, и 11 тысяч и 7 тысяч, но мы работали с разными банками.
Через два тижні державні банкіри відповіли, виготовлення монет перевищує їх номінальну вартість, сам Нацбанк не передбачає збільшення витрат на готівковий обіг, а клієнтам пропонують безготівкові розрахунки та запровадження електронних білетів.
з відповіді Національного банку
"Заявки відділу грошового обігу в Харківській області Департаменту в забезпеченні монет номіналами 50 коп і 1 грн. будуть задовольнятися з урахуванням наявності таких монет в резервних фондах, обсягів випуску їх в обіг та повернення в обігу тощо, а також інших заходів Національного банку України з оптимізації номінального ряду банкнот і монет."
Наразі, говорять у профільному департаменті, автомати вже починають приймати п'ятигривнені купюри. Щоночі підключають по десять терміналів. Вже за кілька днів, переконують, ситуація виправиться остаточно.
Євген Водовозов заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста
Метрополитен ежедневно, фактически по часам сейчас ездят представители метрополитена в банки по сообщению о том, что мы можем забирать мелочь. Сегодня ночью мы начинаем включать оставшиеся аппараты, чтобы они начали принимать опять пятерки.
У підземці переконують, роблять все аби харків'яни якомога менше відчували незручності. Апарати продажу квитків, які вже приймають п'ятигривневі купюри матимуть позначки.
В'ячеслав Стаматін генеральний директор КП "Харківський метрополітен"
Там, где не будет объявления – эти аппараты работают. Там, где есть объявления – эти аппараты еще не включены. Но мы уже каждую ночь, начиная с прошлой ночи, уже аппараты включаются на прием пятигривневой купюры. Они не будут отключаться. Мы уже приобрели достаточный запас мелочи, Нацбанк нам помог, банки нам помогли. Мы сейчас наперед выбрали все лимиты, которые выделялись Национальным банком. Поэтому мы до конца месяца обеспечены монетой в полном объеме и готовим уже на следующий месяц.
У харків'ян, каже гендиректор, просять вибачення за тимчасові незручності. Але надалі, говорять, таких ситуацій не повинно повторитись. Адже вже великий проміжок часу готуються до того аби встановити термінали, що будуть приймати всі види купюр. Перші десять прийдуть за кілька тижнів. Їх встановлять у вестибюлях станцій, де найбільша завантаженість.
Євген Водовозов заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста
Уже в районе 18-20 числа этого месяца в метрополитене начнут появляться новые аппараты, которые будут принимать все виды купюр, которые существуют и давать сдачу бумажными деньгами, с которыми легче. И, грубо говоря, до 1 декабря, они уже заказаны, до 1 декабря они будут стоять во всех вестибюлях метрополитена.
До того ж, у підземці скоро запровадять електронний квиток. Вже у листопаді його планують поширити на наземний транспорт, а потім перейти у метро. У цьому питанні Харків наразі взагалі лідирує в країні. Крім того, у підземці буде можливість оплати проїзду банківською карткою. Також радять користуватися картками метро. Наразі по ним їздять 85 відсотків громадян.