“Банкопад” продолжается. Как понять, где хранить деньги – безопасно?
Ще два банки з початку року визнані неплатоспроможними. Експерти галузі дають невтішні прогнози: протягом дві тисячі сімнадцятого до списку збанкрутілих установ додасться ще з десяток назв. Тож фінансисти радять зважити всі "за" та "проти", перш ніж нести гроші до одного з 95 банків, які залишились у країні.
Максим Серпухов економіст
Нужно смотреть на субъективные факторы: чем занимаются собственники банка, какой у них план развития. Если у банка завышенные ставки по депозитом, очевидно, что через какое-то время он не сможет их возвращать. Это будет пирамида и естественно, что в таком случае банк может лопнуть. Если мы видим, что банк принадлежит каким-то одиозным людям, у которых бизнес или структура бизнеса непрозрачная и они собираются уходить с рынка, очевидно, что с этими банками тоже могут произойти очень большие проблемы.
Між тим, представники державного регулятора радять вкладати в націоналізовані банки. Їх, мовлялв, в разі потреби докапіталізують. крім того, вклади громадян у них мають державні гарантії. Втім, попереджають експерти, ризики є і тут..
Максим Серпухов економіст
Если рассматривать банки, здесь следует обратить внимание на серьезные банки, которые имеют хорошую историю и хорошую структуру капитала. Прежде всего, это группы иностранных банков. Естественно, эти банки имеют большую сеть филиальную, имеют очень большой запас капитала, причем, более дешевого, более дешевых ресурсов, чем мы. Но у них и ниже ставки по депозитам.
Загалом, експерти розходяться в думках. Одні вважають, що зберігати кошти і дійсно краще на банківських депозитах. Інші кажуть: краще, які раніше – "під подушкою", в доларах. В одному аналітики єдні: в умовах девальвації національної валюти та інфляції, що росте, не те, що примножити, а просто зберегти свої кошти в країні, вкрай важко.