Банкротство – не проблема или как Фонд гарантирования вкладов физлиц возвращает деньги вкладчикам
Щоб не прогадати та не втратити кошти, банкіри радять пускати їх в обіг. Ніяких матраців та схованок "на чорний день". Перше і найголовніше правило тих, хто хоче стати заможним – гроші мають працювати на власника. Проте українці такому твердженню не вірять.
Анатолій Волок президент Харківського банківського союзу
– 300 миллиардов лежат под подушками, под матрацами. Это гривны. Еще разные эксперты по-разному говорят, и, наверное, никто никогда не узнает, сколько миллиардов долларов находятся у населения Украины.
Сумніви з приводу – що буде якщо банк стане банкрутом – турбувати громадян не повинні, наполягають експерти. Адже в Україні існує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Якщо будь-яку фінустанову в Україні, окрім двох, Ощад та Родовід банку – вони не входять до складу Фонду – визнають неплатоспроможним, гроші обов"язково повернуть власнику. Єдина умова – сума вкладу не повинна перевищувати 200 тисяч гривень.
Андрій Оленчик заступник директора-распорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
-Ця система жодного разу не дала збою. Навіть на піку останньої фінансової кризи 2009-2010 років, коли нам довелося в короткий проміжок часу виплатити 3,3 мільярди гривень відшкодувань. Навіть тоді не один вкладник в Україні не відчув ніяких проблем, ніяких затримок.
З моменту заснування Фонд повернув українцям близько 7 мільярдів гривень. Таким чином він гарантує захист прав і законних інтересів вкладників. В свою чергу, люди, зберігаючі гроші в банках, можуть покращити економіку країни та стабілізувати вітчизняну валюту.