"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Бесплатные тесты на ВИЧ можно будет пройти у обычных семейных врачей и терапевтов – инициатива МОЗ

За умов своєчасного виявлення ВІЛ-інфекції і відповідного лікування в подальшому можна вести якісне і повноцінне життя, зазначають в Мінохорони здоров'я. А тому і виступили ініціаторами того аби в Україні не тільки у спеццентрах можна було дізнатися про наявність недугу а й безпосередньо у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра шляхом проходження швидкого абсолютно безболісного та головне безкоштовного тесту. 
 
Міністерство охорони здоров'я
 
Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу, тощо. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий вже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату. 
 
Через недостатнє піклування кожного про власне здоров’я, низький рівень виявлення інфекції сьогодні ще десятки тисяч українців просто не знають, що мають статус ВІЛ, зазначають фахівці. І саме експрес-тестування, переконані, може стати першим кроком у подоланні розповсюдження грозного недугу. І так як основ­на відповідальність у цьому питанні покладається на державу, то важливим чинником у подоланні епідемії ще має стати  збільшення в наступному році бюджетного фінансування на лікування за програмами з ВІЛ/СНІД.
 
Міністерство охорони здоров'я
 
Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією.  
 
З тим щоби нових випадків інфікування було якомога менше, а інформації про вірус імунодефіциту – більше, ініціатива МОЗ щодо проведення експерес-тестів впроваджується на місцях і їх закупівлю вже розпочато в тому числі і у Харкові. Планується, що проведення експресдіагностики ВІЛ у медзакладах з надання первинної меддопомоги розпочнеться вже з січня наступного року.