Без каких-либо документов и сомнительного качества. В Харькове провели рейд по фастфудам
– У вас должен быть уголок покупателя, в котором должна быть размещена информация про субъекта деятельности.
– Всё к начальству.
– И должны быть ваши документы, как минимум санитарная книжка и документы на происхождение мяса. (Продавец выскакивает и убегает из помещения)
А ось в цьому кіоску нікуди ніхто не тікає, робочий процес у розпалі. В приміщенні доволі спекотно, навіть мухи неохоче перелітають з одного боку в інший. Поруч з вертелом з м'ясом – овочі, що йдуть у шаурму. Питаємо чи свіжі?!
– Все сегодня утром.
– И такие вялые уже?!
– Да чего они вялые?! Ну где они вялые?! Это солёный огурец, это свежий. Вы когда-нибудь видели огурцы, ну вот они посмотрите пожалуйста.
А ось так виглядає посуд, в якому лежать ті самі "свіженарізані" огірки, помідори та капуста. Поруч посуд з майонезом, що кухар щедро додає в шаурму.
– А как у вас при такой температуре хранится майонез?! Объясните, возле печки!
– 2 ложки майонеза?! Это ж не ведро тут стоит?!
– Поверьте, отравиться хватит и одной!
– Вот смотрите для хот-догов у нас здесь всё. А достаньте вот эту красоту…
– Это вы обновили?!
– Нет я просто смазал, оно же обветривается.
– Скажите, а как давно это делалось?!
– Всё сегодня.
– А кто это может подтвердить?
– Вам не достаточно моего слова?! Я вам дал повод не верить мне?!
Виходить, тут все на довірі. Все свіже та чисте, чого тільки варта поверхня, де готують їжу. Вона як в операційній, запевняє кухар.
– Она очень чистая. Я её регулярно протираю?!
– Чем?
– Салфеточкой.
– А так и должно быть по нормам?!
Чимало зауважень під час рейду у фахівців викликала і вітрина в цьому магазинчику. Кажуть, з чистотою тут не заморочуються. Антисанітарія скрізь.
Віктор Мілєв головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини
Тут же лежит мясная продукция, мы даже не знаем, когда она была произведена, какой срок реализации. Отсутствует термометр, мы не знаем соблюдается тут температура или не соблюдается. А вот это что в лоточках? Не знаю, какие-то ингридиенты. Без маркировки, без даты, когда оно было произведено и какой срок реализации. А вот эта мухоловка, должно это так висеть рядом с шампуром с мясом?! Ну такой мухоловки с мухами тут не должно быть и она не менялась очень длительное время. А должно здесь быть кондиционирование и шторки для того, чтобы так как здесь идёт приготовление мяса и овощей, то необходимо, чтобы насекомые не попадали. Нужно какие-то способы защиты нужно применять.
– Честно говоря, я работаю здесь 2 дня в неделю. Это наверное мухи прилипли ещё вчера, когда я был выходной. Ну просто не успели поменять.
– Ви ж стали працювати сьогодні вранці, чого ж ви не прибрали?!
– Ну да, ну может моя вина. Не прибрав, пробачте будь-ласка.
На ці так би мовити невиличкі недоліки, каже фастфудних справ майстер, звертати увагу не треба.
– Если человек невменяемый стоит и готовит шаурму, то и продукция будет такая же самая. А как это определить? Вменяемый или нет?! Ну посмотрите на меня, я вменяемый. Я довольно адекватно оцениваю ситуацию.
– Т.е. у вас можно брать шаурму?!
– Конечно.
Та такі переконання фахівців під час рейду не задовольнили. На всіх точках продажу були відсутні документи на продукцію, невідомо її походження та крім того у реалізаторів немає санкнижок, що неприпустимо для тих, хто працює у цій сфері. Хто ж власник, питання також відкрите. До кого взагалі можуть висувати притензії покупці.
Ольга Осадча в.о. начальника відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області
Встановити особу ми не маємо можливості, хто тут здійснює діяльність. Документи, які кажуть, що вони у бухгалтера і взгалі у кого вони там є і їх можуть підвезти. Все це є правопорушенням, оскільки всі документи основні та мінімальні повинні бути на точці. Ви купили шаурму, вам щось не сподобалось, ви маєте право залишити скаргу. Скаргу залишати ніде. На робочому місці, ні з під прилавка нам не надали жодну інформацію і де вона взгалі, ця книга. Її, напевно, взагалі не реєстрували. Що стосується штрафів, то, нажаль, штрафи дуже низькі, стосовно інформації це від 1 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це складає 170 гривень.
І все ж поліція склала адмінпротоколи. А от фахівці управління Держпраці мають свої претензії. На всіх точках рейду жоден реалізатор не був офіційно працевлаштований.
Сергій Негодов головний інспектор ГУ Держпраці в Харківській області
Ему грозит штраф по 111 690 за каждого работника. Т.е. здесь было 2. Если в ходе инспекционного посещения не будет предоставлен необходимый пакет документов и выяснится, что люди действительно без официального трудоустройства, то ему грозит решение такое и финансовые санкции.
Та все ж, кажуть учасники рейду, містяни повинні самі вирішувати харчуватися в таких фастфудах чи ні. Бо можливо пощастить, а можливо і ні.