Безкоштовна реабілітація в Харкові: нові можливості для пацієнтів після травм та хвороб
У Харкові сім кластерних лікарень готуються до підписання контрактів з Національною службою здоров’я України за пакетом «стаціонарна реабілітація». Це означає, що дорослі й діти зможуть проходити відновлення після травм чи хвороб безкоштовно. Таке рішення забезпечить якісну допомогу за державний кошт, наблизить реабілітацію до людей і зробить її доступною для кожного, хто цього потребує.
ІГОР КУЛИК ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ХМР
На сьогоднішній день в місті Харкові є вже 3 заклади охорони здоров’я, які законтрактовані на 53-й пакет «Стаціонарна реабілітація». Це дві лікарні дитячі, це 24-та дитяча та 5-та та 7-ма, неврологічний профіль. А також у нас є в місті 12 закладів охорони здоров’я, які законтрактовані на амбулаторний пакет по реабілітації. Тому всім пацієнтам, які є на сьогоднішній день, всім надається кваліфікована медична допомога. Але на сьогоднішній день, на жаль, під час агресії російської федерації пацієнтів кожного дня стає все більше і більше, тому ми повинні надавати ту індивідуальну професійну допомогу нашим пацієнтам для того, щоб пацієнти цю реабілітацію якомога бистріше проходили і відновлювалися якомога бистріше до активного буденного життя.
Спеціалісти зазначають, що нині в країні є гострий дефіцит медичних кадрів, адже багато лікарів вирушили на фронт, виконуючи свій громадянський обов’язок. Особливо бракує нейрохірургів, хірургів та травматологів — фахівців, які працюють із хірургічним профілем.
Попри це, керівники медичних закладів у Харкові знайшли спосіб укомплектувати реабілітаційні відділення. Вони залучили нових спеціалістів, а також перевчили працівників, щоб забезпечити пацієнтам якісну допомогу.
АЛЛА БОБЕЙКО ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №13» ХМР
З одно боку, законодавча база, а з другого боку, вимоги сьогоднішнього часу потребують відкриття реабілітаційних відділень. Колектив 13-ї лікарні уже більше року працює на цю задачу. В нас достаточно скудне становище з приміщеннями, тому ми висвободили те приміщення, яке нам вдалося. Зробили в ньому капітальний ремонт, зробили ті санвузли, які потрібні згідно вимог, пристосували приміщення, які були нам доступні. Більшу часть обладнання, яку ви зараз побачите, це ми придбали за счет власних коштів лікарні, частково коштами НСЗУ, допомогли благодійники, і невелику часть ми отримали від Міністерства охорони здоров’я. Однак для відкриття пакету ми чекаємо і сподіваємось, що до нового року ми получимо ще обладнання з Міністерства охорони здоров’я, яке нам надасть можливість вообще контрактуватися.
У Харкові реабілітаційні відділення вже працюють у тестовому режимі, готуючись до підписання договорів з Національною службою здоров’я України з 1 січня.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
АЛЛА БОБЕЙКО ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №13» ХМР
В нас уже із 20-ти ліжок 14 на сьогодні пацієнтів вже в реабілітаційному відділенні. На зараз ми відпрацьовуємо маршрути пацієнтів та облаштовуєм ті робочі місця, які потребують ще якихось дороботок.
Тетяна – пацієнтка 13-ї лікарні, вона страждала на запаморочення через остеохондроз шийного відділу хребта. Жінка лікується в реабілітаційному відділенні вже шостий день та відмічає позитивні зміни. Вона регулярно займалася самолікуванням, але, врешті-решт, прийняла рішення звернутися до лікарів, що радить і всім іншим.
ТЕТЯНА ГУЙВАН ПАЦІЄНТКА РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №13» ХМР
Я як на своєму опиті, що я оце пройшла самолєченіє і довела себе до такого состоянія, я всім хочу побажати тільки обращаться до врачів, і тоді буде все добре.
Реабілітаційні відділення у Харкові оснащені сучасним обладнанням, яке допомагає пацієнтам відновлювати здоров’я ефективніше. У центрах встановлені новітні тренажери для фізичної реабілітації та обладнані спеціальні кімнати ерготерапії, де пацієнти вчаться наново виконувати повсякденні справи.
МИКОЛА ВОЛОСАТОВ ЗАВІДУВАЧ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №17» ХМР
Це в нас реабілітаційна зала з діагностичного, а також, ну, оце вот у нас пристрій для діагностики та балансувальна платформа. Получається, пацієнт становиться і в ігровій формі може займатися, баланс свого тіла определять, а також можна продіагностувати навіть плоскостопію. Це в нас тренажери для реабілітації суглобів: плечовий, локтьовий ось і кість получається. І це в нас типу велотренажера, получається, для інвалідів, наприклад, на колясці можна під’їхати, і він допомагає розроблять як руки, так і ноги.
В реабілітаційних відділеннях Харкова також працюють досвідчені логопеди, які допомагають пацієнтам відновлювати мовні навички після травм чи хвороб, таких як інсульт чи порушення мовлення.
ВІКТОР БОНДАРЕНКО ЛІКАР РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ МЕДИЦИНИ КНП «МІСЬКА КЛІНІЧНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ №25» ХМР
Особливо це важливо для осіб, які перенесли ішемічні інсульти, мають параліч лицьового нерва, мають таку патологію, що потребує навчити і їсти, і ковтати, і розмовляти наново. Спеціальне є крісло перед дзеркалом. Вони артікулюють, як правильно поставити губи, як надути щоку, щоб з першу говорити гласні, а потім согласні букви для того, щоб відновлювати ту мову.
Попри всі виклики, з якими стикається Харків сьогодні, в місті всіма силами намагаються надавати кваліфіковану медичну допомогу.
ОСТАННІ НОВИНИ
- “Були випадки, що люди їх викидали з вікон”, – двірники застерегли харків’ян
- Зруйнована війною, відновлена сотнями годин праці: висотка на Північній Салтівці отримала нове обличчя
- Завтра у Харкові трамвай №27 тимчасово змінить маршрут руху
- Серед користувачів застосунку «Open Kharkiv» розігрують пальне
- На бензині чи електриці: які автівки обиратимуть українці у 2025 році