Безоплатні проїзд та харчування, допомога дітям: прийнято бюджет прифронтового Харкова на 2024 рік

22.11.2023 19:30   -

У Харкові проїзд у громадському транспорті залишається безоплатним. Відповідне рішення було ухвалене депутатами міської ради на засіданні позачергової сесії, що вважається бюджетною, адже був ухвалений головний фінансовий документ Харкова на наступний 2024 рік.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Бюджет наступного року, який сьогодні ухвалили сесією міської ради дуже важкий. І ми бачимо, що є скорочення з цього бюджету по дохідній частині десь приблизно біля 30 % і це обумовлено тим, що ПДФО, який йде від військових, який зараховувався у цьому році у бюджет міста Харкова, сьогодні зараховується у державний бюджет і нам потрібно розуміти, що сьогодні потрібно сконцентрувати так бюджетні ресурси для того, щоб перемогти – це головне. І, знаєте, я нічого не хочу казати, бо дуже багато питань, яких і виникало сьогодні, але головне сьогодні перемогти. І на це ми всі працюємо і нам потрібно працювати.

Тож бюджет Харкова наступного року складатиме 17 мільярдів гривень проти 21-го, цьогорічного. Тим не менш, кажуть у профільному Департаменті, в бюджеті «2024»  враховані всі ключові напрямки та сфери для життєдіяльності міста, відштовхуючись від реальних фінансових можливостей Харкова. Все прописано у Програмі економічного та соціального розвитку на 2024 рік.

МИХАЙЛО ФАТЄЄВ ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЕКОНОМІКИ ТА КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА
Безумовно ключовим напрямком є забезпечення життєдіяльності міста Харкова. Це забезпечення функціонування міської інфраструктури, транспортної інфраструктури, інженерної інфраструктури. Також важливі напрямки – освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення. І, безумовно, забезпечення та надання комунальних послуг. Я маю на увазі вивіз ТПВ та інші напрямки. В тому числі, і забезпечення утримання благоустрою міста, все це є запорукою вкрай важливої задачі це повернення харків’ян, які вимушені були покинути місто Харків.

А тим, кому скрутно, у бюджеті передбачили кошти на соціальні обіди. Окрім того, у Харкові дітки загиблих військових отримуватимуть щомісячні виплати розміром у 8 тисяч гривень  – ця категорія прифронтового міста отримуватиме допомогу аж до повноліття. Взагалі, каже головний фінансист Харкова, бюджет міста на наступний рік дуже складний. Тому потрібно було всі статті розходів розписувати дуже прискіпливо і раціонально. Щоб і місто утримати, і про людей не забути.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ТЕТЯНА ТАУКЕШЕВА ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ БЮДЖЕТУ ТА ФІНАНСІВ
Когда формировался бюджет на следующий год, стал вопрос, что с нас заберут доход с денежного довольства военнослужащих. Было сложно. Но надо отдать должное нашему Игорю Александровичу, он сразу обратился к премьер-министру с просьбой, чтобы были компенсаторы для восстановления. И порядка 2 миллиардов нам компенсировали этих выпадающих доходов, если так можно сказать. Нам дополнительная дотация идет по выполнение наших полномочий 617 миллионов гривен. На развитие инфраструктуры 280 миллионов гривен, компенсация льгот, которые приняло государство по нашему ХАЗу 280,8 миллионов гривен. Продолжение строительства 3 линии метрополитена 720 миллионов. Это межбюджетные трансферты, которые имеют место быть в бюджете будущего года. Так же надо отдать должное, что с нас сняли реверсную дотацию – 485 миллионов гривен. И увеличился объем субвенции на выплату заработной платы педагогам. Если в этом году государство предусмотрело 1,6 миллиардов, то на будущий год 2 миллиарда.

Найактуальнішим питанням для Харкова залишається відбудова понівечених будинків. Головна проблема – обсяги, які потрібно відновити, не відповідають фінансовим можливостям міста. Але, наголосив мер, роботу в цьому напрямку не згортатимуть. Бо люди, які залишились без нічого, мають повернутися додому – до Харкова.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
На відбудову міста закладені кошти. І ми не будемо зупинятися, ми будемо продовжувати відбудову житлових будинків і це дуже важливо питання – повернути харків’ян у місто. І це ми будемо робити. Дуже важкий бюджет, але ми не будемо скорочувати темпи будівництва. У нас є певна домовленість з Урядом, у нас є певна домовленість між бюджетними трансфертами і будемо  відбудовувати. Темпи будемо тільки нарощувати і будемо використовувати кошти і нашого міського бюджету і ми заклали відповідні кошти. І ще одне хочу сказати, що жоден працівник соціальної сфери, жодний працівник освіти, медичних закладів не буде скорочений, ми передбачили всі кошти.

ОСТАННІ НОВИНИ