У Кабміні пояснили, що громадяни, які втратили роботу, можуть зареєструватись в якості безробітного в будь-якому зручному для обслуговування центрі зайнятості, незалежно від прописки, фактичного місця проживання. І отримати допомогу вже з першого дня перебування на обліку у Держслужбі зайнятості.
На час карантину уряд також встановив тимчасову грошову допомогу тим, хто потрапив під скорочення в зв’язку з карантином, в розмірі двох третин від окладу, але не більше мінімальної заробітної плати.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
В разі вимушеного скорочення грошову допомогу українцям будуть надавати в територіальних центрах Держслужби зайнятості. В окремих випадках – роботодавці (не стосується осіб, працюючих за сумісництвом). Такий вид допомоги буде нараховуватись автоматично, без необхідності надавати додаткові документи тим, хто був звільнений під час карантину і вже перебуває на обліку в центрі зайнятості.
За статистикою, внаслідок карантину кількість звернень у Держслужбу зайнятості за допомогою по безробіттю зросла вдесятеро. Лише протягом третього тижня квітня статус безробітного отримали 30 тисяч громадян. Всі вони в активному пошуку роботи.
У Мінекономіки порадили українцям під час розгляду вакансій звертати увагу на наступні критерії:
•Оплата не нижче, ніж на попередньому місці роботи ( з урахуванням середнього рівня заробітної плати у регіоні);
•Відповідність освіти, кваліфікації і досвіду;
•Зручна логістика: транспортна доступність до ймовірного місця праці.
А у Держслужбі зайнятості зазначили, що під час пропонування роботи враховується також тривалість безробіття і потреба ринку праці. Згідно із статтею сорок шість Закону України «Про зайнятість населення», для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, підходящою роботою вважається участь у громадських роботах тимчасового характеру.