Більше 4000 дітей з 1 вересня та ще 1500 до кінця року. У Харкові планують розширити офлайн-навчання

02.07.2024 22:30   -

Харків попри всі складнощі – попереду. Освітяни незламного підбиваючи підсумки цього навчального року зазначають, що саме у місті за ініціативи Харківського міського голови Ігоря Терехова було створено та впроваджено вжиття 3 унікальні проекти – Метрошкола, Метросадочок та Підземна школа. Проекти, що передбачають офлайн-навчання дітей у безпекових умовах.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Наша Метрошкола – вона стала відома на весь світ. Важко назвати країну з якої не було журналістів, щоб пересвідчитися в якості цієї школи і не зробити відповідний репортаж у своїй країні. Ми рахували і зупинились на 37-ми країнах, журналісти з яких були у нас у Метрошколі. Так я хочу сказати, що у вересні 2023 року до навчань в Метрошколі приступили трохи менше 800 дітей, а закінчували ми навчальний рік де навчалось вже понад 2 000 дітей. Тобто батьки зрозуміли, що це класно! Хочу відзначити, що ідея створення Метрошколи вона належить нашому міському голові Ігорю Терехову. І батьки спочатку не зрозуміли цієї ідеї, но чесно кажучи, я і сама переживала, як це буде. А тепер ми цим пишаємося. І ще один проект рівних якому немає в Україні, де ми являємось першопроходьцями – це Підземна школа. Було складно, було і боязно трохи, бо це в перше і такого ніколи і ніхто не робив. Але ми це змогли! В найкоротші терміни, хочу ще відзначити в най економнішому режимі, бо міський голова чітко сказав виконавцю робіт, що буде отак! Школа побудована, школа класна. І, дійсно, вона пропрацювала всього 2 місяці, це травень та червень. Але, як тільки батьки почули, що вона може прийняти дітей – зразу ж понад 600 дітей на наступний день прийшли навчатися.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Зараз ця школа дуже ефективно використовується для Національного мультипредметного тесту школярів – він вже закінчився і зараз там проходять іспити в магістратуру та аспірантуру. Ми дали змогу ВИШам нашим проводити екзамени там в безпекових умовах. І вже з 1 вересня там буде навчатися не менше ніж 1 000 школярів. Це дуже класно! І ми все ж таки знаємо, що з 1 вересня офлайн-навчанням ми охопимо більш ніж 4 000 дітей. І ми не будемо на цьому зупинятися, бо у нас ще є проекти. І ще є роботи, які вже розпочаті і здійснюються. Думаю, що до кінця року охопимо ще неменше ніж 1 500 школярів. Так, це все рівно мало, будемо думати як розширити безпеково офлайн-середовище для наших школярів. Ще хочу добавити – проект Метросадочка, він був сприйнятий дуже круто молодими батьками. І на вихідних, по суботах та неділях, вони із задоволенням приводили малюків, щоб готувати їх до школи. Тобто Метрошкола, Підземна школа працювали 7 днів на тиждень. Так буде і на наступний новий рік.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Звичайно, Індустріальному району повезло трохи більше ніж іншим, бо майже всі бажаючі навчатися офлайн будуть навчатися з 1 вересня. Але ми працюємо над тим для того щоб максимально забезпечити інші райони. Так, наприклад, у Новобаварському районі уже розпочинається будівництво Підземної школи і по інших районах, я не буду називати які конкретно. Але вже створена проектно-кошторисна документація, вже здійснюється експертиза і у нас є плани щодо поетапного охоплення всіх районів міста Харкова максимально різними формами офлайн-навчання. Чи то буде, наприклад, Метрошкола, як це буде у Немишлянському районі, для них буде створено 4 осередки на новій станції метрополітену чи то Підземні школи, як ми плануємо в інших районах. Незважаючи на бомбардування, незважаючи на постійні тривоги, на відключення електропостачання ми впевнені, що Харків незламний, незламні освітяни, незламні батьки і, мабуть, наймужніші в нашому місті – це діти, і я не сумніваюсь, що ті плани, які вибудовує Харківський міський голова Ігор Терехов – вони здійсняться і ми охопимо максимальну кількість дітей офлайн-навчанням.

ОСТАННІ НОВИНИ