Битва на Курській дузі – першій крок до визволення Харкова

09.07.2013 17:28   -
Автор:

Подробиці Курської дуги, Орловської та Бєлгородсько-Харківської операцій. Ветерани війни зустрілися з харківською молоддю, щоб розповісти нащадкам про те як визволяли Харківщину.  
 
Наталія Шостко директор бібліотеки

-Сімдесят років-це вже виросло не одне покоління і чим далі ми відходимо від цієї події тим більшим туманом все це покривається і треба з цим щось робити, тому що ну ми втратимо ту молодь, яка патріотично налаштована.
.

Петро Конюшенко голова Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни

-Надо готовить смену, надо готовить кому передать эстафету памяти, и вот этим кому передать является -молодежь -студенты, школьники, молодежь.

І такі зустрічі, дають неабиякий результат, кажуть студенти. Особливо переконують – живі розповіді тих, хто знає, що таке війна.  

Вероніка Ручка студентка

-Дуже важливо поспілкуватися саме з ветеранами, які можуть це все до нас донести. І зараз проблема патріотичного виховання дуже важлива для нас, адже молодь дійсно починає забувати про те, що було.

Юрій Золотухін студент

-Это важно для того, что бы современная молодежь понимала как проходила война, как проходили все эти события, как за нас отдавали жизни, я считаю, что каждый современный должен иметь хотя бы какое-то представление что ради нас гибли люди.

До ювілейного сімдесятиріччя визволення Першої столиці та Харківщини від німецького загарбника ветерани підготували книгу – "Харків – вогняні роки". В ній автори намагалися відтворити усі подробиці війни, що лютувала під час визволення Першої столиці.

Петро Конюшенко голова Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни

-Книга посвящена героическим событиям на Харьковщине,- бойцам красной армии, подпольщикам партизанам, людям которые сражались с фашистами. Показан их героический труд.

Саме героїчні подвиги воїнів-визволителів змогли принести Першій столиці, вже після сімдесяти років з її визволення – статус міста воїнської слави. І видання "Харків-вогняні роки", кажуть ветерани, ще одне історично-документальне його підтвердження.

Леся Кочержук