Бюджет на 2025 рік, курс долара та інфляція – що очікує українців
Уряд передав проєкт державного бюджету на 2025 рік на розгляд Комітетів Верховної Ради України. Тепер протягом місяця народні обранці вивчатимуть документ та за необхідності вноситимуть правки.
Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, на наступний рік доходи бюджету очікуються на рівні 2 трлн грн, а видатки плануються на рівні 3,6 трлн грн.
ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Пріоритет цього бюджету дуже чіткий — це оборона та безпека нашої країни. Всі внутрішні ресурси знову будемо направляти на ці цілі. Видатки на оборону зростуть щонайменше до 2,22 трлн грн. Буде більше грошей на українську зброю, техніку, дрони.
Другий пріоритет — це фінансування захищених статей бюджету. Понад 400 млрд грн виділяємо на соціальний захист. Пенсії будуть проіндексовані, а субсидії будуть виплачуватися всім, хто цього потребує. 211 млрд грн буде направлено на охорону здоровʼя та майже 170 млрд грн на освіту.
Третій пріоритет — підтримка регіонів та бізнесу. Продовжимо допомагати місцевим бюджетам за рахунок дотацій та субвенцій. Передбачені кошти на програми пільгового кредитування та гранти для підприємців. Також буде продовжена програма гуманітарного розмінування та програма єОселя.
Також Денис Шмигаль зазначив, що пріоритетом на наступний рік буде відновлення, енергетичні проєкти та реалізація нової ветеранської політики. Також у проєкт бюджету закладені прогнозовані інфляція та відповідно курс долара від Кабміну.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА ФІНАНСОВОГО КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Згідно прогнозу КМУ, у 2024-2025 роках інфляція очікується у розмірі 18,3% (грудень 2025 / грудень 2023), національна валюта послабиться на 18,7% (з 36,6 грн./дол. у середньому у 2023 році до 45,0 грн./дол. у середньому у 2025 році). Це означає суттєві втрати у реальних доходах соціально вразливих категорій громадян.
А ще Уряд прийняв рішення заморозити прожитковий мінімум і мінімальну заплату на рівні 2024 року. Експерти зазначають, через те, що видатки бюджету перевищують доходи, народні депутати шукають способи поповнити головну скарбницю держави. Так, Верховною Радою ухвалено у першому читанні законопроєкт про підвищення податків для бізнесу та українців. Нові зміни, наголошують нардепи, принесуть держбюджету 58 млрд грн у 2024 році, і 137 млрд грн наступного 2025.
Законопроєкт передбачає:
- підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- збільшення податків на першу та другу групу ФОП;
- авансові внески на АЗС;
- 1% на всіх форм ФОП третьої групи;
- 25% прибутку на фінустанови;
- помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання);
- 50% податок на прибуток банків в 2024 році.
Документ у другому читані планують розглянути у жовтні. Після цього закон може бути ухвалений.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Самовільне втручання в систему газопостачання несе небезпеку для життя
- У Харкові поліцейські повернули додому 12-річну втікачку
- Підгайна та Коваль здобули «золото» Budapest Trophy
- Стартував національний конкурс для студентів CYBER SECURITY CAMP
- За вихідні харківські патрульні виявили 49 нетверезих водіїв