Близько 60 мільйонів людей по всьому світу можуть залишитись в стані крайньої бідності через COVID-19
Бідність залишається однією з основних проблем в Україні. Коронавірус привів до кризи, яка значно вплинула на соціально-економічну ситуацію в країні та світі в цілому. Пандемія більш за все вдарила по уразливим категоріям населення. За статистикою, наведеною Юнісеф, очікується, що рівень бідності значно зросте через скорочення доходів у результаті пандемії COVID-19 за двома сценаріями:
ЮНІСЕФ
– За менш загрозливим сценарієм, на основі останніх макропрогнозів Кабінету міністрів України, очікується, що рівень бідності за абсолютним критерієм зросте з 27,2, до 43,6 відсотка;
– За більш загрозливим сценарієм очікується, що рівень бідності за абсолютним критерієм зросте з 27,2 до 50,8 відсотка.
Експерти пояснюють, за менш загрозливим сценарієм кількість осіб, які живуть у бідності, збільшиться на майже 6 з половиною мільйонів. За більш загрозливим, цифра зміниться в бік зростання на 7 мільйонів. Найбільшого впливу, за інформацією Юнісеф, зазнають чотири категорії.
ЮНІСЕФ
– Домогосподарства з трьома та більше дітьми;
– Одинокі батьки з дітьми;
– Домогосподарства з дітьми до трьох років;
– Одинокі пенсіонери старше 65 років.
За визначенням всесвітнього банку, бідною можна вважати людину, яка заробляє два долари на день, хоча українські реалії не співпадають з даною статистикою. Гарант країни Володимир Зеленський не вважає зарплату 5000 гривень – бідністю.
Володимир Зеленський Президент України
Зарплата в 5000-6000 гривень, хоч і є низькою, але не означає бідність. Це люди, які будуть отримувати 5000-6000 гривень, і вони вважають їх бідними. Так, це дуже маленька зарплата в порівнянні з європейськими або американськими стандартами. Я розумію, що у них 250 $ – мізерна зарплата. У нас це теж маленька зарплата, але у нас це не бідність все-таки.
Однак у світлі останніх подій, пов’язаних з низкою карантинних обмежень, всесвітній банк у цьому році прогнозує глибокий спад в світовій економіці. У результаті це приведе до того, що близько шістдесяти мільйонів людей по всьому світу опиняться в стані крайньої бідності через коронавірус.
Всесвітній банк
Щоб повернутися до зростання, наша мета повинна полягати в швидкому і гнучкому реагуванні на надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, надання грошової та іншої підтримки найбіднішим верствам населення, підтримці приватного сектора і зміцнення економічної стійкості.