"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Борьба с курением. Сигареты исчезнут с прилавков и уйдут “в подполье”: в Верховной Раде Украины готовят новый законопроект

У проекті нового Закону йдеться про заборону продажу цигарок людям, які не досягли 21 року. За словами експертів, така практика вже давно запроваджена у цивілізованих країнах. Обґрунтування  таке – чим раніше людина починає курити, тим вірогідніше, що у неї з’явиться залежність, у результаті – порушення розвитку, як інтелектуального так і фізичного. 
 
Костянтин Красовський завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень міністерства охорони здоров'я України
 
Найвідоміший приклад – США, де працює таке обмеження. І якщо людина не закурила до 21 року, то вона навряд чи вже закурить в старшому віці. На цьому етапі дуже важливо попередити ранній початок куріння.
 
Також, планується прибрати пачки цигарок з прилавків. Це стосуються як упаковок, так і макетів. Покупець зможе дізнатися про наявність конкретної марки товару у продавця. Дизайн цигарок буде максимально стриманий – коричнево-зелена упаковка – для всіх.  
 
Костянтин Красовський завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень міністерства охорони здоров'я України
 
Як це буде виглядати. Стоїть кіоск з написом "тютюн". Ніяких торгових марок, рекламних плакатів. Людина може підійти і конкретно запитати: "Такі-то цигарки є?". Все буде заховано під прилавками. Ніхто нічого не зможе розглянути.
 
Фанатам електронних цигарок теж перепаде. Вейп прирівняють до звичайних тютюнових паличок. Курити електронні пристрої в громадських місцях заборонять. Це стосуватиметься і так званих френдлі закладів. Штраф для таких ресторанів, у разі правопорушення, складатиме п’ятдесят тисяч гривень. Палити заборонять і на балконах. Щоправда, як саме це буде регулюватися, в документі не йдеться. Щодо установ та приміщень підприємств. Наразі, за законом, вони повинні бути обладнанні спеціально відведеними місцями для куріння. За відсутність – штраф. 
 
Пояснювальна записка до законопроекту 
 
Єдиним місцем, де пропонується залишити можливість відведення місць для куріння в приміщенні, є аеропорти.
 
Законодавці не забули і про збільшення штрафу за паління у недозволенному місці. Його пропонують визначати місцевій владі. Санкцію підвищити хочуть зі 170 до 510 гривень, йдеться у проекті закону. За словами авторів документу, такі нововведення повинні значно зменшити кількість курців в Україні. Чи справдяться їх прогнози, покаже статистика у кінці поточного року.