"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Будівельники, бармени, швачки: які професії обирає молодь у Харкові?

YouTube video player

В укритті одного з харківських закладів середньої освіти відбувся «ПРОФ-fest»-2025 для майбутніх здобувачів професійно-технічної освіти. Захід зібрав учнів старших класів, які знайомилися з різними спеціальностями, що пропонують професійно-технічні навчальні заклади міста. Визначитися з майбутньою професією – важливий крок, особливо в сучасних умовах, коли практичні навички стають запорукою стабільності та впевненості в майбутньому.

ВІТА КУЗУБ ДИРЕКТОРКА ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №162
Профорієнтація – це взагалі один з найважливіших напрямків освітнього процесу, який ми здійснюємо в закладах загальної середньої освіти. Тому ми надзвичайно щасливі бути уже учасниками саме вже другого такого фестивалю профтех освіти 2025. І саме на цих заходах підлітки, старшокласники мають прекрасну унікальну можливість ознайомитися з особливостями всіх професій, отримати необхідні навички, зацікавитися та визначитися з майбутньою професією, адже ми дійсно і реально усвідомлюємо, що Харків потребуватиме відновлення, і саме наше молоде покоління буде здійснювати цей процес.

Під час «ПРОФ-fest»-2025 навчальні заклади презентували спеціальності, яким навчають. Школярі куштували авторські смаколики студентів-кондитерів та напої студентів-барменів, приміряли на собі професію маляра та навіть швеї. Охочі отримали зачіски від майбутніх перукарів. Такі інтерактиви дають змогу не лише побачити професію зсередини, а й відчути її на власному досвіді.

ВОЛОДИМИР УЧЕНЬ 9-ГО КЛАСУ ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №126
Тут дуже багато можливостей, і дуже багато цікавого ти взнаєш, навіть того, що ти не знав, якщо навіть цього хотів дізнатись. Мені сподобався захід.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВЛАД УЧЕНЬ 9-ГО КЛАСУ ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №126
Певно, фотомонтаж та бармен. Фотомонтаж зацікавив, тому що я розбираюсь в комп’ютерах та це для мене цікаво.

У Харкові наразі налічується 13 закладів професійно-технічної освіти, які готові підготувати робітників за різними напрямками: будівництво, машинобудування, поліграфія та дизайн, громадське харчування та сфера послуг.

СВІТЛАНА НЕЧІПОР ДИРЕКТОРКА «РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА СФЕРИ ПОСЛУГ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Я хочу сказати зі свого особистого досвіду. Я не здобувала професійної освіти, але, мабуть, до цього часу шкодую про те, що я її не здобула. Оскільки навчалася на інженера-технолога швейного виробництва, потім відразу прийшла працювати майстром виробничого навчання і відчула, що мені не вистачає цієї деталізації процесів, які є у професійній освіті. Вони дуже детально вивчають кожну професію. І я вважаю, що випускникам шкіл спочатку потрібно пройти професійне навчання, а потім здобувати вищу освіту. Оскільки професійна освіта завжди дає можливість отримати кошти, отримати заробіток, працевлаштуватися, навіть якщо ще немає вищої освіти.

Через війну попит на професійно-технічну освіту зріс, адже для відновлення доріг, комунікацій та житла Харків потребує більше кваліфікованих спеціалістів – будівників, слюсарів, електриків.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже важливо сьогодні, щоб наші діти мали можливість обирати свою професію. Вона необхідна. Необхідна для наших дітей, необхідна для суспільства, для кожного з нас. Бо дуже багато роботи сьогодні попереду. Дуже багато потрібно відбудовувати. Дуже багато потрібно робити для того, щоби місто було як завжди гарним, найкращим містом в Україні і, як ми розуміємо, найкращим для нас містом на землі.

ОСТАННІ НОВИНИ