Буржуйка в оселі. Чи можна встановити таку пічь у квартирі (відео)
Цьогорічний опалювальний сезон обіцяє стати найскладнішим. Українців закликають запастися теплими речами, утеплити оселі і продумати альтернативні джерела тепла для домівок. І якщо з електричними обігрівачами все зрозуміло, то буржуйки у покоління ХХІ століття викликають багато питань. Та чи можно взагалі встановлювати буржуйку у звичайній квартирі багатоповерхового будинку?
Законом це заборонено.
ВАДИМ ЛИТВИН ГОЛОВА ОО “АСОЦІАЦІЯ ЕНЕРГОАУДИТОРІВ УКРАЇНИ”
Теоретично буржуйку у квартирі встановити можна. Але це буде нелегальне встановлення. Бо якщо станеться пожежа через порушення правил пожежної безпеки, і це призведе до знищення майна всього будинку, доведеться відповідати за статтєю 270 Кримінального кодексу України. Тягне за собою покарання штрафом в розмірі від 1000 до 14012 неоподаткованих мінімумів, виправними роботами до двох років або позбавленням волі до трьох років.
Також існує низка проблем, з якими можна стикнутися під час встановлення буржуйки у квартирі.
ПРО ЩО ТРЕБА ПАМ’ЯТАТИ, ВСТАНОВЛЮЮЧИ БУРЖУЙКУ У КВАРТИРІ:
– Важко вивести дим з приміщення. Треба робити отвір в стіні чи виводити трубу у вікно. Але це знизить енергоефективність.
– Обігріти можна лише одну кімнату. Інші треба ізолювати.
– Великий ризик виникнення пожежі через відкрите джерело вогню.
Але попри всі ці застереження, кажуть експерти, цьогоріч встановлення буржуйки виправдано, якщо будинок пошкоджено обстрілами. Тим паче, якщо відновлення газо- і електропостачання неможливе. В такому випадку буржуйка – єдиний спосіб зігрітися.
Сьогодні в інтернеті можна відшукати безліч порад і методів щодо вибору і встановлення буржуйок. І навіть про те, як побудувати таку пічку самостійно.
Тож зараз багато людей почали майструвати “буржуйки” як для ЗСУ, так і для особистого користування. Але експерти не радять купувати саморобну.
ВАДИМ ЛИТВИН ГЛАВА ОО “АСОЦІАЦІЯ ЕНЕРГОАУДИТОРІВ УКРАЇНИ”
– Заводські печі мають кращий коефіцієнт корисної дії (треба буде менше дров);
– Надійніші з точки зору безпеки.
І все ж таки, ризиків і негативів від спроби обігріти багатоквартирний будинок “буржуйкою” набагато більше, ніж потенційної користі, наголошують експерти.
Буржуйка – це більш кардинальний, і хіба що аварійний, варіант підготовки приватного будинку до складної зими, але, на жаль, не квартири.